urinari frecvente

06-04-2011
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Buna seara! Acum 3 saptamani am luat escapelle la aprox o ora dupa contact.mi-a aparut si acea menstruatie falsa, am avut si reactiile adverse are le-am gasit pe prospect.mentionez faptul ca am avut contact sexual neprotejat in ultima zi de cm (deci perioada nefertila)...dar acum ma nelinisteste faptul ca urinez frecvent si din cate stiu acesta e un semn ca esti gravida.este posibil sa fiu ?si urmatoarea menstruatie o sa o am in functie de ultima menstruatie sau de menstruatia falsa?multumesc frumos:*
27 comentarii
0
07-04-2011, ora 16:35
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
stiai ca, un contact neprotejat in ultima zi de cm, poate aduce o sarcina!..sa stii..
asa am patit eu...
Sanatate si O zi faina!
0
07-04-2011, ora 22:36
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
am fost la ginecolog azi si mi-a zis ca nu e vorba de nicio sarcina.in ultima zi de ciclu nu prea ai cum sa ramai insarcinata dupa metoda calendarului...medicul ginecolog mi-a zis ca am racit la ovare si deaceea am aceste urinari frecvente?acum ce sa fac?sa imi fac un test de sarcina ?multumesc
0
08-04-2011, ora 08:26
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
diamond

ai fost la doctor, ti-a spus ca nu esti insarcinata si prin urmare te gandesti sa faci un test de sarcina?

imi scapa mie ceva...?!
0
08-04-2011, ora 16:29
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
fa-ti si un test.

N-AI VAZUT CA la Valcea, d-na..dupa n consultari, , unde i-au zis ca e cancer...
a nascut un copil -acum sanatos- in wc???????!!?

Fara comentarii!
Fa-ti test si apoi, stai linistita!

O seara buna!
0
10-04-2011, ora 22:49
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
pai imi fac un test de sarcina ca sa stau linistita...stiu ca cm poate sa imi inatrzaie din cauza la efectul de la pastila de a doua zi...doctora ginecolog mi-a zis ca sunt racita si deaia am acele urinari frecvente dar sa imi fac un test pt linistea mea...maine o sa imi fac un test de sarcina...
0
10-04-2011, ora 23:13
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
buna. am mai raspuns si la alt post de al tau si imi face placere sa te ajut. draga mea.daca ti-a zis doctorul ca esti racita stai linistita. din cate am observat te precipiti mult prea mult.ai incredere in cei care te ajuta...
0
11-04-2011, ora 07:53
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
pai da dar azi trebuia sa imi vina cm.si nu am niciun simptom.sunt foarte speriata...nici nu as vrea sa ma gandesc la un posibil avort...
0
11-04-2011, ora 22:26
denisa_oancea
Nu este medic/terapeut
denisa_oancea
nu ai cum sa ramai insarcinata atata timp cat ai luat escapelle, cat ai fost la ginecolog.si ti-a zis ca e ok...
escapelle e foarte puternica si isi face treaba bine...nu ai motive de ingrijorare
0
11-04-2011, ora 22:34
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
am facut un test de sarcina azi si a iesit negativ...dar azi trebuia sa imi vina cm si nu mi-ai venit...imi este ft frica...
0
13-04-2011, ora 09:19
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
stai putin...cum calculezi zilele? de la mentruatia ta sau de la cea falsa?... ar trebui de la cea falsa...asa se face
0
13-04-2011, ora 09:39
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Pai cand am fost la ginecolog mi-a zis ca trebuie sa imi vina in functie de ultima mea menstruatie si nu in functie de cea falsa... Nici nu stiu ce sa cred... Pe prospect scria ca ar trebui sa imi vina obisnuit... Dar din cate am vazut pe aici la multe fete le intarzaie chiar si o luna... Dar mie mi-a intarziat doar 2 zile si deja sunt speriata... O sa mai fac azi un test adica la 25 de zile de la intamplarea cu pricina...
Casiana tu ai luat vreodata aceasta pastila? Stii cumva cat trebuie sa intarzaie? Te rog frumos sa imi raspunzi, multumesc:*
0
13-04-2011, ora 09:46
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Ultima mea menstruatie: 14-20 martie
Contact sexual neprotejat: 20 martie
Menstruatie falsa:25-30 martie
Am calculat si urmatoarea menstruatie ar trebui sa imi fi venit pe 11...Asta in cazul in care te ajuta la ceva aceste date...te rog frumos sa imi raspunzi
0
13-04-2011, ora 09:51
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
nu am luat niciodata, dar in schimb am 2 bune prietene care au luat. uneia i-a intarziat ciclul 17 zile iar celeilalte in jur de 1 luna. dar stiu atatea despre pastila deoarece ne-am documentat impreuna si au fost si ele la doctor si mi-au povestit...fa testul astazi...vezi cum iese...am inteles ca l-ai mai facut 1 data si il repeti. e f bine. asta ar trebui sa-ti elimine tot stresul. dar daca primul a iesit negativ e f bine. nu te mai gandi la tot ce e rau...ti-as recomanda si un ginecolog sa vezi daca nu cumva ti-ai dereglat ciclul de la escapelle.esti pe drumul bun.sa ne anunti cum a iesit cel de-al doilea test. o zi frumoasa!
0
13-04-2011, ora 09:57
denisa_oancea
Nu este medic/terapeut
denisa_oancea
buna!intr-adevar!.menstruatia poate sa intarzaie mult de la pastila aia. dar daca ti-a zis si doctorul ca esti racita, ai fost si in perioada nefertila, ai fc si test si a iesit negativ.de ce esti nelinistita. daca nu-ti apare ciclul in urmatoarea luna si testele ies negative du-te la ginecolog (cum a zis si casana) pt ca pastila e putesrnica si te-ai dat peste cap. se rezolva nu-i nicio nenorocire. important e cum iese testul al doilea.am inteles ca ai de gand sa-l faci. sa ne spui dupa.
0
13-04-2011, ora 09:57
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
multumesc frumos:*... Am fost saptamana trecuta la ginecolog si m-a consultat dar multe detalii numi-a dat...mi-a zis ca de la aceasta pastila o sa mi se deregleze cm...la prietenele tale a avut efect pastila nu ? esti o dulce ;;)
0
13-04-2011, ora 10:00
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Da azi la 2 jum il fac si seara o sa postez aici...sper sa iasa si testul asta bine...
0
13-04-2011, ora 10:02
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
da a avut. ce-i drept pastila e foarte buna, as zice eu ca e mult peste postinor 2 si isi face foarte bine treaba. singurul dezavantaj e ca fiind asa puternica da reactii adverse si iti deregleaza ciclul.sau alte chestii de astea. daca ai luat-o in timp corespunzator trebuie sa stai linistita. prietena mea, careia i-a intarzaiat 1 luna, a luat escapelle la 2 zile si a avut efect. dar am inteles ca sansele de reusita sunt mult mai crescute daca o iei in cel mai scurt timp. poti sa o iei si la cateva minute dupa ce s-a intamplat actul sexual. deci stai linistita...
0
13-04-2011, ora 22:09
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
am facut test azi...mi-a iesit negativ...acum nu am ce sa fac astept sa imi vina dar vad ca nu da niciun semn...
0
14-04-2011, ora 15:56
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
ma bucur pt tine ca nu esti.ai scapat.acum iti recomand sa apelezi la un medic deoarece poate pastila a fost prea puternica. ce-a fost mai greu a trecut...
0
14-04-2011, ora 16:14
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
multumesc casiana:*
0
14-04-2011, ora 16:26
casiana01
Nu este medic/terapeut
casiana01
cu placere dimond_br. mi-a facut placere sa vb si imi place sa cred ca te-am ajutat :*
0
14-04-2011, ora 16:53
denisa_oancea
Nu este medic/terapeut
denisa_oancea
imi pare bine diamond ca esti ok. poti sa stai linistita.daca ai fc si al doilea test poti sa-ti iei gandul de la sarcina...nici nu se mai pune problema. am vazut ca esti foarte nelinistita...dar acum gata s-a terminat...ai scapat cu bine:)
0
14-04-2011, ora 16:58
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
multumesc frumos fetelor sunteti niste scumpe:D
0
14-04-2011, ora 17:10
denisa_oancea
Nu este medic/terapeut
denisa_oancea
cu placere...sa sti ca acest forum este unul dintre cele mai "curate"...adica aici se dau sfaturi corecte...cu buna vointa (cel putin asa vad eu forumul. ca pe alte forumuri sunt persoane care posteaza in nestire de cauza, sau din rautate)
imi place sa cred ca suntem ca o unitate. poate o sa ajuti si tu la randul tau pe altii :*
0
14-04-2011, ora 21:17
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Da am observat ca se dau sfaturi foarte bune pe acest forum.. Acum mai trebuie doar sa astept sa imi vina...
0
14-04-2011, ora 21:24
denisa_oancea
Nu este medic/terapeut
denisa_oancea
da! o sa fie bine draguto.testele alea iti confirma faptul ca trebuie sa zambesti:)
0
14-04-2011, ora 21:36
diamond_br
Nu este medic/terapeut
diamond_br
Cand o sa imi vina promit ca o sa postez.:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urinarea nocturnă, redusă prin limitarea aportului de sare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •