urinari foarte dese! va rog mult ajutati-ma!!

04-05-2010
emi_magic_7
Nu este medic/terapeut
emi_magic_7
Buna! problema mea este ca de trei saptamani urinez foarte des dar ciudat e ca ma apuca cel mai tare seara si noaptea ceea ce inainte nu se intampla mergeam o data inante de culcare si gata..in schimb acum cum se apropie seara si ma pun in pat incep turele plus de alta daca ma trezesc noaptea ma duc din nou e foarte deranjant sa te tot duci la baie si nu pot sa imi dau seama din ce cauza nu consum lichide in mod exagerat poate nici cat ar fi normal si totusi... vreau sa specific ca nu am nici un fel de dureri scurgeri sau usturimi cand urinez deci ma gandesc ca nu e o infectie...am luat vreo 7 zile urinal akut si mia mai trecut dar dupa ce nu leam mai luat au revenit va rog daca ma puteti ajuta cu un tratament un sfat sa nu mai merg asa mult la baie deoarece nu pot sa merg chiar acum la doctor...iau anticonceptionale de doua luni pot provoca ele reactii in felul acesta? multumesc mult
3 comentarii
0
04-05-2010, ora 11:13
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ce pastile luaţi? unele au şi uşor efect diuretic
0
04-05-2010, ora 11:16
emi_magic_7
Nu este medic/terapeut
emi_magic_7
Buna.. am luat miiligest si oare de la pastile sa fie urinarile?
0
10-05-2010, ora 10:33
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
este posibil dar poate fi şi o infecţie urinară. Ar trebui să consultaţi un medic- pentru urocultură şi antibiogramă dacă e nevoie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •