urinari dese si dureri abdominale

12-01-2014
ele_aly31
Nu este medic/terapeut
ele_aly31
buna ziua !am o problema azi-noapte nu am putut dormii din cauza urinarilor frecvente! si o mica durere in partea dreapta... ce poate fii o infectie urinara sau o apendicita avand in vedere ca ma doare in dreapta nu si in stanga...aseara am luat un aulin si m-a mai lasat.. este posibil ca apendicita inflamata sa dea si aceste urinari dese????? va ROG FRUMOS SA MA AJUTATI. O ZII BUNA
7 comentarii
0
12-01-2014, ora 15:52
ACL
Nu este medic/terapeut
ACL
Buna, ce varsta ai? Te ai gandit la un posibil fibrom sunt cam acelasi simptome...menstrustia e abundenta?
0
12-01-2014, ora 15:55
ele_aly31
Nu este medic/terapeut
ele_aly31
AM 22 ani..menstruatia tocmai ieri s-a terminat si chiar nu a fost abundenta.. cam o zii din 3 a fost abundenta..mentionez ca am facut o pauza la anticonceptionale de doua luni si acum 3 zile am inceput din nou sa le iau.. ce analize se fac pt fibrom???
0
12-01-2014, ora 16:17
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Dacă seara aţi băut o mai mare cantitate de apă, ar fi normal să o eliminaţi în mai multe reprize dese. O infecţie urinară se mai poate lăsa şi cu alte simptome, usturimi, scurgeri, miros... Pentru a verifica apendicita -inflamarea apendicului- este suficient să palpaţi cu prudenţă zona dreapta jos a abdomenului. Dacă există dureri în evoluţie, fuguţa la interne, examen de specialitate -pericol de peritonită. Până atunci suspectăm doar o infecţie sau inflamaţie urinară sau genitală.
0
12-01-2014, ora 20:08
ACL
Nu este medic/terapeut
ACL
O simpla ecografie la medicul ginecolog.eu am 27 de ani acelasi simptome si sunt diagnosticata cu un fibrom de aproape 6cm
0
13-01-2014, ora 00:54
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Cred că aţi remarcat că acest disconfort a apărut brusc, intr-o noapte. Un fibrom creşte intr-un timp mult mai mare, în funcţie de gradul dereglărilor hormonale. Rămân la recomandarea unui control de specialitate...
0
11-02-2019, ora 20:02
Mariapau321
Nu este medic/terapeut
Mariapau321
Buna seara am.Si.eu cam aceiasi problema doar ca eu.Am frisoane...Ma ia cu ameteli durere partea dreapta spate abdomen pana la.ovare si urinez prea mult credeți că la mine ar putea fi apendicită? Multumesc
0
27-02-2019, ora 21:58
doina0505
Nu este medic/terapeut
doina0505
doina0505
Buna seara.Mentionez ca de cateva zile am o raceala jos( ma usura cand ma urinez, durere...senzatia de mers des la baie).Am vb cu doctorul mi a zis sa iau antibiotic eficef 200 mg si iau si no cist intensiv 2 plicuri pe zi.De usturat nu ma mai ustura asa tare dar mi a aparut o durere in zona ovarului partea dreapta si se lasa durerea in zona inghinala dintre vagin si picior...nu e o durere intensa.Ma doare cu tot cu spate jos.m am gandit sa nu fie apendicită, dar am citit ca sunt ai alte simptome la aceasta.Ar trebui sa ma ingrijorez sau e doar durere de la raceala de ovare(cistita)...?Mentionez ca acum 2 sapt mi au facut eco consult la ginecologie si papanicolau si a iest bine...doar o inflamatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urinarea nocturnă, redusă prin limitarea aportului de sare
  • Durerea de burtă
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  • Durere de burtă
  •