urinare rara si fara presiune

30-10-2010
slayer214
Nu este medic/terapeut
slayer214
Buna ziua! sunt student, am 20 de ani si de cateva luni am si eu o problema la urinare! A aparut acum cateva luni dar la inceput nu am bagat de seama ! Nu am fost inca la un doctor pentru ca am o retinere cand e vorba de vizite la doctori (motive personale)
si problema ar fi urmatoarea: simt nevoia sa merg la baie destul de rar! de exemplu astazi m-am trezit pe la ora 10.30 si prima data am fost la toaleta in jurul orei 17! mai colocvial "ma scapa" la baie foarte brusc..adica acum nu simt nevoia sa merg la baie si in 10 minute "ma scapa" asa de tare, parca imi exploeaza vezica !
si merg in acel moment la toaleta si nu am presiune ! dureaza si 2-3 minute sa termin desi ma simt foarte plin de parca crapa stomacul!...mai pe scurt "ma scapa rar, brusc si cand merg la toaleta nu am presiune ".
Apropo..acum vreo 3 saptamani mi-am facut analize la urina si sange(analize generale) si toate sunt in limite normale..nu am nimic in plus sau in minus!
In primul rand rog pe cineva sa imi spuna daca ce am eu este o boala! si daca cumva este o boala sa imi spuna daca este grava si cum se poate trata!
Multumesc anticipat!
1 comentarii
0
31-10-2010, ora 01:21
slayer214
Nu este medic/terapeut
slayer214
am uitat sa precizez ca la urinare simt o durere pe toata lungimea penisului...ca niste intepaturi.mai precis o durere pe toata lungimea canalului ca trece prin penis !(nu stiu exact cum se numeste..imi cer scuze )
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.