urinare ? neurologie ?

27-09-2013
ointrebare
Nu este medic/terapeut
ointrebare
Buna, sunt baiat si am 19 ani. Acum aproximativ o luna, am vazut o 'pata' neagra in partea de jos a ochiului drept, care a disparut dupa vreo 1-2 min, iar de atunci nu am mai patit asa ceva ( precizez ca port ochelari de la varsta de 6 ani, am ochiul drept 'lenes' )
In ziua urmatoare am stat pe un pat, dar destul de stramb cu capul ( peste 70 de grade ridicat ) si cand m-am ridicat aveam o senzatie de greata, putina ameteala si inima imi batea mai tare ( probabil batea mai tare din caza ca ma speriasem )
Am fost la medicul de familie, i-am descris simptomele (am uitat sa ii spun de faza cu 'pata' ) si mi-a spus ca cel mai probabil din cauza pozitiei creierul nu s-a oxigenat cum trebuie si mi-a prescris Movalis, care sa-l iau in cazul in care voi mai avea simptomele respective. Pe langa astea a spus sa iau niste suplimente pentru oase, cu calciu, magneziu, zinc, am luat Osteocare, care mi-a spus sa il iau 10 zile pe luna, dupa care pauza pana urmatoarea luna
Dupa cateva zile aveam o usoara mancarile la ochi, care trecea dupa ce ii 'frecam' putin.
Am observat o usoara pata rosie ( destul de transparenta ) la ochiul stang,
De vreo 2 saptamani sunt umpic cam dereglat (cred eu ) din punct de vedere al urinarii. Adica ma trezesc 1 data noaptea din nevoia de a urina ( e senzatia de vezica plina, nu simt chiar senzatia obisnuita de a urina, simt mai mult vezica plina decat nevoia de a urina, precizez ca urinez la fel cantitativ precum inainte ). Intradevar am stat pe niste scaune destul de reci cand ieseam la o plimbare si initial am crezut ca aceste simptome legate de urinare au aparut din caza 'racelii', dar de vreo 2 saptamani e la fel ( ar fi trecut ma gandesc daca era din cauza asa zisei 'raceli' )
Am mai cautat si eu pe net si am dat de 'Vezica neurologica', credeti ca este vorba de asa ceva in cazul meu, sa am vreo leziune neurologica ? Sunt tare speriat de ceea ce am gasit, ce medic sa consult ? Un sfat / parere din parta unu medic sau persoana care a patit asa ceva de pe acest site mi-ar fi de mare ajutor, sper ca nu v-am plictisit cu un mesaj asa lung, multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.