urina toxica...

11-08-2010
ralukyss
Nu este medic/terapeut
ralukyss
Buna...am si eu o problema...astazi am fost sa imi fac un sumar de urina, iar rezultatul a fost urmatorul, dupa cum a spus d-nu dr., am o infectie urinara usoara pentru care mi-a dat Urinex si sa beau ceai depurativ (mentionez k i-am cerut sa nu mai imi dea antibiotice decat dak este grav, deoarece am luat f multe in ultimele luni si AINS incat mi-a fost afectat stomacul).
Pe langa aceasta mi-a mai spus ca urina mea este toxica(mi-a facut un test cu o banda subtire si mi-a aratat cum s-a colorat la toxicitate..era cam la nivelul 3, nu stiu cum sa va spun exact).
Mentionez ca de aproape o luna urmez o cura de detoxifiere cu produsul Colon Help.Este posibil ca urina sa fie toxica din cauza eliminarii toxinelor din organism? In ultimele zile am inceput sa transpir mai rau ca de obicei, transpiratia avand un miros foarte urat, iar dimineata cand ma trezesc observ pe limba o secretie alba, laptoasa.
Banuiesc ca as avea si ceva fungi pe limba deoarece am luat multe antibiotice si mi-am dat cu mult Bioparox in gura.Dupa tratamentele cu antibiotice am observat punctulete albe pe limba, aglomerate in anumite parti ale limbii, mai mult in spate, spre faringe.Am facut o cultura de fungi si astept rezultatul. As dori sa stiu daca secretia aceea laptoasa cu care ma trezesc dimineata pe limba ar avea vreo legatura cu vreo ciuperca sau cu detoxifierea?
PE langa acestea, as dori si eu un tratament bun pentru durerile de stomac, dr de familie mi-a spus ca este o gastrita post AINS, mi-a dat sa iau omez si sa tin regi, m 1luna.Am tinut cam o luna jumatate, apoi treptat am inceput sa mananc de toate, mai putin mancaruri picante si bauturi acidulate.M-am simtit bine.De vreo 3-4 zile iar au inceput durerile de stomac(mentionez ca prima data ma durea in capul pieptului si spre dreapta, am facut test de helicobacter pylori si a iesit negativ, acum ma doare in capul pieptului dar mai mult in stanga, in dreptul stomacului).Am luat dicarbocalm, omeran si am inceput sa tin dieta iar..degeaba..tot ma doare :(...ce pot lua?
VA rog frumos, ajutati-ma, durerile incep sa devina aproape permanente.
Astept raspuns. Multumesc frmumos! Mentionez ca am 18 ani.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.