urina mirositoare

03-04-2010
marymar
Nu este medic/terapeut
marymar
mi se intimpla problema asta la cateva luni odata, urina miroase f urat, am facut un examen de urina si o hemograma completa dar nu mia iesit nimik dar urina miroase ingrojitor insa nu am nici o durere
2 comentarii
0
15-01-2011, ora 23:29
anonimussss
Nu este medic/terapeut
anonimussss
buna ! si eu am aceeasi problema.la mine miroase urina tot timpul si uneori ma iau niste dureri in zona rinichiului drept si cateodata simt si in fata aceleasi dureri langa buric.pe langa asta imi apar si niste bubite mici rosii ca niste cosuri in jurul buricului care ma mananca rau de tot.aceleasi bubite imi apar cateodata pe penis.merg foarte des la toaleta si nu pot tine cand imi vine sa urinez.oare ce sa fie?am facut analize si au iesit bune.doar in scaun au iesit "frecvente celule levurice".am urmat un tratament cu salazopirina. analizele nu le-am repetat inca.ma simt ingrozitor ca tot timpul simt un miros de urina in jurul meu care bineinteles a fost observat si de altii si precizez ca pastrez o igiena adecvata(dusuri in fiecare zi cat de multe posibil)dar degeaba.plus ca nu stiu de unde provin durerile si bubitele.tin sa spun de asemenea ca bubitele acelea imi ies si vara in palme dar au alt aspect. seamana cu niste besicute pline cu un lichid.ca niste cosuri. si ma mananca ingrozitor.va rog daca stie cineva ce este sau sa imi dati niste sfaturi.sunt disperat!!!
0
24-01-2017, ora 00:13
am3elia
Nu este medic/terapeut
am3elia
Si eu am aceeasi problema, de aproape un an de zile urina mea miroase foarte urat. Am fost si la doctor pentru testarea urinei, m-am gandit ca e vorba de vreo infectie dar nu a fost asa. Acum ma obsedeaza, nu reusesc sa imi dau seama ce am, si nicaieri nu am gasit vreo informatie sa ma ajute. Singurul lucru ce amelioreaza uneori din miros e apa.. Adica consumul excesiv de apa dilueaza si probabil si curata iar urina isi mai pierde din miros. Si eu am avut niste "cosuri" ce imi provocau mancarimi de curand in zona pieptului... Am reusit sa scap de acele probleme ale pielii cu ajutorul gelului de dus (am inceput sa folosesc unul pentru copii, m-am gandit ca poate e si o alergie..) iar ca si unguent am folosit crema Canesten de doua ori pe zi, dupa dus. In 3 zile mi-au disparut. Aaaa, si cel mai important, nu te scarpina, deloc. Incearca sa te abtii. Sper sa iti fie de folos aceste informatii. Problemele la urina inca mai am, daca descopar ceva intre timp, revin cu informatii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.