urina cu miros neplacut

09-04-2009
duded26
Nu este medic/terapeut
duded26
am si eu o problema cu care ma lupt din decembrie, in urma unui contact sexual oral au aparut niste scurgeri dupa urinare de culoarea urinei si miros neplacut iar pe penis apar ca niste bubite mici rosii la erectie si se mai adauga si mancarimi de piele.am fost pana acum cred ca la 5 doctori, dermatolog, urolog si gastroenterolog.Am facut multe teste incluzand cele pt gonoree, clamidia, micoplasme, spermocultura, coprocultura, helycobactery toate iesind negativ. Cu toate acestea doctorii mi-au dat o gramada de tratamente preventive cum s-ar zice. Acum o luna mi-a iesit la urocultura e. coli cca.40.000 si am urmat un tratament dat de un urolog mafiot care isi vindea produsele naturiste si le puteai comanda doar de la el, in alte magazine sau farmacii nu le gaseam.Am facut si ecografii abdominale dar nimic, am ajuns sa fac si colonscopie de frica sa nu am ceva la colon deoarece sunt constipat si am gasit si o mucozitate in fecale dar doctorul zice ca nu a gasit nimic, si am cateodata dureri foarte mari de spate in zona rinichiilor. daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva va rog sa-mi da-ti o recomandare la ce doctor sa mai apelez ca nu mai stiu, sunt disperat
34 comentarii 12 Înainte ›
0
09-04-2009, ora 15:12
duded26
Nu este medic/terapeut
duded26
am uitat sa mentionez ca urina are un aspect uleios, multumesc anticipat
0
30-04-2009, ora 16:45
eumina
Nu este medic/terapeut
eumina
buna!
nu stiu daca pe tine o sa te ajute ce o sa-ti recomand acum...dar pe mine m-a ajutat sigur...precizez ca aceleasi simptome le aveam si eu...insa eu aveam nisip la rinichi...descoperit cu un an in urma si luat acest ceai anul acesta, cand am vazut aceste simptome, la recomandarea cuiva si a mers.
Cauta la Plafar ceaiul RENAL si bea in fiecare dimineata si seara o cana (sa fie caldut).La mine, dupa circa 2-3 saptamani deja culoarea urinei se schimbase(nu mai era f inchisa la culoare si aspect usor uleios), era mai limpede.Dupa, am alternat si cu ceai de galbenele(care este ff bun in tratarea infectiilor de orice gen) si dupa alte 2-3 saptamani pot spune ca urina era normala...cum trebuie sa fie...de un galben pai deschis, f limpede...
INCEARCA! ceaiurile acestea sunt f bune, le-au incercat si parintii si se simt mult mai bine in zona rinichilor nu mai au dureri ca inainte...si unde pui ca sunt si ieftine si naturale!
MULT NOROC!!

si sa-mi scrii daca au avut un efect...
0
30-04-2009, ora 16:52
eumina
Nu este medic/terapeut
eumina
am uitat sa precizez ceva f important...FIERBE APA 30 MIN, apoi adauga plantele(cam o lingura la o cana-pt inceput) si mai lasi alte 2-3 min.E important sa fierbem apa bine, daca nu e apa plata, caci sunt multe bacterii...;):)

Numai bine.
0
04-05-2009, ora 11:38
duded26
Nu este medic/terapeut
duded26
multumesc de sfat, am sa incerc si cu ceaiul asta si am sa-ti dau de veste daca are ceva efecte
o zi buna
0
04-05-2009, ora 19:03
eumina
Nu este medic/terapeut
eumina
inca ceva...daca nu obesrvi o mica schimbare a culoarei urinei dupa o saptamana, icearca sa bei mai mult, cam 2 l pe zi, in loc de apa bea acest ceai(asa mi-a spus mama sa-ti recomand, caci ea a avut dureri groaznice in spate si asa a scapat dupa ce a baut aceste ceaiuri, , , dar mai mult decat mine...sunt sigura ca acea infectie e undeva la rinichi sau vezica biliara, dupa simptomele descrise de tine. mai ales ca ai amintit si de constipatie, e imposibil sa nu te ajute aceste ceaiuri naturale macar un pic...(la fel a avut mama si a scapat repede numai cu aceste 2 ceaiuri...ea mi-a zis ca a amestecat cele 2 ceaiuri RENAL si de GALBENELE de la inceput, cu putina miere).
MULT NOROC SI SANATATE!
SPER SA TE AJUTE SA SCAPI DE ACESTE NEPLACERI.

astept vesti bune:)
0
04-05-2009, ora 19:05
eumina
Nu este medic/terapeut
eumina
scuze pt greseli..m-am grabit...
0
08-12-2009, ora 15:55
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
buna ziua...am si eu o problema si sper din tot sufeltul sa gasesc pe cineva care sa ma ajute..de la un timp simt in jurul meu..adica in aer un miros neplacut de urina..pot spune ca indiferent de cate dusuri fac pe zi..chiar si cu imbracaminte noua..mirosul dispare putin si pe urma apare din nou..am fost la mai multi doctori printre care si urolog..mi-am facut analizele la sange..si la urina si am iesit sanatos..ce pot sa fac pentru ca pur si simplu imi ataca viata...in felu asta ma simt aiurea printre prieteni si lumea din jurul meu...multumesc si astept un raspuns de la dumneavoastra
0
03-03-2010, ora 14:48
mimicutza
Nu este medic/terapeut
mimicutza
buna..si eu am aceeasi problema ca si tine..cam de un an..la inceput aparea rar..o data pe luna dar din toamna simt tot timpul un miros neplacut, nici nu pot sa-mi dau seama ce e..si daca fac 5 dusuri pe zi haine curate etc. tot se simte..Sunt fata, eu am fost la ginecologie mi-am rezolvat toate problemele dar mirosul a continuat, am si eu infectie urinara netratata..din cauza asta sa fie oare?viatza mea s-a schimbat drastic de atunci, nu prea pot sa merg la scoala, nu-mi permit sa-mi fac un prieten, mai mult stau in casa.Sper k dak stiti ce as putea face sa-mi spune-ti va rog!!!
0
06-03-2010, ora 16:18
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
hello uite eu nici in prezent nu am reusit sa descopar un tratament pt problema asta...uneori stau si ma intreb daca exista ceva care poate vindeca boala asta...tu ai primit un resp ceva in zilele astea de le cineva de aici?
0
06-03-2010, ora 16:37
mimicutza
Nu este medic/terapeut
mimicutza
nuu..nimeni nu scrie pe forumul asta:((u de unde esti?
0
06-03-2010, ora 18:20
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
bucuresti
0
08-03-2010, ora 12:01
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
tu de unde esti?..aprop nu vrei sa vb prin mail?ar fi mai usor
0
08-03-2010, ora 12:02
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
imi cer scuze pt greseli
0
08-03-2010, ora 12:06
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Amndoi aveti o infectie urinara netratata, deci problema are legatura cu ceva legat de aceasta infectie si de vezica.
0
08-03-2010, ora 21:57
eumina
Nu este medic/terapeut
eumina
sigur aveti infectie urinara, nu inteleg de ce stati asa si nu faceti radiografii, diverse analize...noi aici pe forum va putem da mici sfaturi din ce am vazut in jurul nostru, , dar numai medicul stie ce puteti avea...eu in locul vostru as merge nu la unul, ci la mai multi sa vad diverse opinii inainte de a incepe un tratament...fara suparare, dar nu e bine sa stati asa si sa va framantati, ce-o fi, de ce tratamentul x nu da rezultate...cu sanatatea nu este de glumit!Incercati tratamentele naturiste, intotdeauna ceaiurile au dat rezultate...cum credeti ca bunicii nostri se tratau in trecut cand nu existau atatea medicamente pe piata??Unde mai punem ca au si reactii adverse, adica acum ne tratam de o boala, apoi ne distrugem stomacul sau alte organe...Nu mai stati pe ganduri si mergeti si faceti analize!

MULTA SANATATE! SI SA AUZIM NUMAI DE BINE,...

Daca va vindecati reveniti aici si spuneti si altora ce tratamente ati facut sa nu mai stea lumea speriata acasa...
0
09-03-2010, ora 13:48
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
hehehee dar ce va face sa credeti ca nu am facut analizele..si nu o singura data ci de mai multe ori adica..cele de urocultura si pt sange si uite ca am iesit sanatos tun la ele...am fost la mai multe cabinete medicale si degeaba, multi doctiri la cxare am fost spun ca este ceva imaginar deci in contiinuare dumneavoastra ce imi sugerati sa mai fac????apropo ultimul tratament a fost pe cale homeopatica..moentat nu a dat nici un rezultat dar mai incerc...
0
09-03-2010, ora 13:49
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
se pare ca nici doctorii cu 10 mii de diplome sunt depasiti de problema asta
0
09-03-2010, ora 13:49
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
ca si doctorii..scuze pt greseala:)
0
10-03-2010, ora 00:22
eumina
Nu este medic/terapeut
eumina
Daca spuneti ca ati facut toate analizele posibile si mirosul tot persista, caci despre asta am inteles ca este vorba in final, despre miros si nu culoarea urinei, atunci nu ramane decat sa cred ca aici este vorba de igiena...scuze, dar nu pot crede ca faceti atatea dusuri si inca simtiti miros in aer"cum spuneti...ori nu stati bine la capitolul igiena, or toti doctorii sunt prosti, nu?alta solutie nu vad, decat dupa fiecare urinare sa va faceti igiena corecta...Nu am mai auzit de asa ceva, vorbiti de parca ar fi vorba de o boala incurabila, de care nici un doctor nu a auzit pana acum...poate le-a fost jena sa va spuna de aceste aspect:spalare dupa fiecare urinare...asa ar fi corect...si haine de bumbac care absorb mirosul neplacut si nu dau voie germenilor sa se inmulteasca...Mii de scuze daca gresesc sau am fost prea dura...

O sapatamana buna!
Numai bine.
Sanatate multa!
0
10-03-2010, ora 12:19
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
bun si daca nu ies la toaleta..fac un dus de dimineata si imi pun imbracaminte noua pe mine si la 20 de min simt mirosul respectiv...ce mai este gresit in igiena mea??? aici este vorba de o boala..ca sa nu mai zic ca ce mi-ati scris dumneavoastra acolo este o chestie gresita pt ca se intampla sa fi in locuri unde nu poti folosi un dus si atunci ce fac..umblu cu sapunul si sticluta dupa mine???chiar si asa nu mi se pare normal..este o boala rara
0
13-03-2010, ora 20:55
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
deci se pare ca v-am inchis ideile pt un moment..mi-a placut ca v-ati dat foarte usor cu parerea si m-ati judecat in sensul ca nu am eu o igiena buna si ca nu ma credeti ca fac atatea dusuri pe zi..nu am intrat aici ca sa ma credeti sau nu la capitolu asta..ma ajutati daca imi dati un sfat..o recomandare catre un doctor bun..nu asa..o seara placuta
0
31-03-2010, ora 20:37
gal10
Nu este medic/terapeut
gal10
Am observat ca nu ai mai intrat de ceva vreme.Ai rezolvat problema?Si eu ma confrunt cu aceeasi minune, cu acelasi rezultat : trimis la psiholog de 3 medici. Poate luam cumva legatura sa-i dam de cap. Daca ai ceva concret te rog sa-mi dai o veste.
0
06-04-2010, ora 19:01
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
salutare..nu am rezolvat nimik..tu?
0
09-04-2010, ora 18:02
gal10
Nu este medic/terapeut
gal10
Nimic. TONE de analize, de la medicina interna la boli cu tr. sexuala.NIMIC. Toate analizele O.K.
Ar trebui sa gasim o alta modalitate de contact unde sa putem schimba mai multa informatie, gen simptome puse cap la cap. Daca nu gasim rezolvarea in spitalele noastre "minunate" si la doctorasii nostrii blazati carora le e mai usor sa ne trimita la psiho decat sa accepte o provocare, nu avem de ales si trebuie sa devenim autodidacti. Asta, din nefericire, e tara in care daca vrei un lucru bine facut trebuie sa-l faci tu insati.
0
09-04-2010, ora 18:57
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
da..uite daca vrei imi poti lasa adresa te de mail..mess si ne auzim acolo
0
10-04-2010, ora 23:33
gal10
Nu este medic/terapeut
gal10
Cand poti fi gasit pe net de regula?
0
13-04-2010, ora 12:10
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
ziua pana in 14.15 asa si seara intre 9 si 10..v-am dat add la adresa de mess..sau nu foloositi messu?
0
13-04-2010, ora 20:59
gal10
Nu este medic/terapeut
gal10
Foarte rar
0
15-04-2010, ora 14:11
deleanumihai
Nu este medic/terapeut
deleanumihai
atunci ce pot sa zic.ramane sa mai vb aici
0
14-08-2010, ora 13:07
monikyo7
Nu este medic/terapeut
monikyo7
pt deleanumihai: ceao! nu inteleg de ce tot dati vina pe medici, ca ei nu sunt competenti, etc. Este clar ca daca ti-au iesit analizele bine, nu ai nimic. Problema ta este de alta natura, ai putea sa incerci la psiholog. In afara de asta, exista boli in care mirosul este alterat, dar sunt insotite si de alte semne. Atata timp cat asta e singura ta problema (adica mirosul), e clar ca tine de altceva. Poate fi si ceva psihic, nici nu ai idee cat de ciudat se pot manifesta aceste boli... Asa ca ai putea totusi sa incerci la psiholog, iar daca iti afecteaza foarte mult viata, ar trebui sa mergi la un psihiatru, poate este o halucinatie olfactiva. Mai simti si altceva?Te mai deranjeaza si alte chestii? In fine, sper sa-ti rezolvi cumva problema.
Adaugă un comentariu / răspuns
34 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.