am luat yasmine timp de 5 luni la ore diferite si ciclul nu se opreste

25-07-2009
danaiulia
Nu este medic/terapeut
danaiulia
am luat yasmine timp de 5 luni la ore diferite, am avut ciclu chiar de trei ori pe luna pt ca am uitat in unele zile sa i-au pastiluta iar acum am intrerupt anticonceptionalul, si nu se opreste ciclul, ce imi recomandati?
5 comentarii
0
25-07-2009, ora 19:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Sa nu mai iei niciodata pilule contraceptive daca nu poti mentine un orar corect de administrare, zilnic.Ai dat hormonii peste cap si e nevoie de cateva luni pana se vor regla.Mergi la ginecologie la un control si vei primi terapie [ sa o iei corect si complet, e spre binele tau ! ]
0
26-07-2009, ora 02:00
adda14
Nu este medic/terapeut
adda14
de luna aceasta iau yasmine din prima zi de menstruatie, practik mi a trecut menstruatia dupa 5 zile dar in continuare am sangerari in fiecare zi si chiar nu stiu ce sa fac. e normal?
0
26-07-2009, ora 18:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca este pentru prima data cand iei Yasmine este normal sa ai aceste sangerari prelungite.Incearca sa iei contraceptivul cam la aceeasi ora zilnic si sangerarea se va opri.
0
26-07-2009, ora 23:52
adda14
Nu este medic/terapeut
adda14
multumesc mult, o sa va urmez sfaturile
0
24-10-2012, ora 00:18
hellen elly
Nu este medic/terapeut
hellen elly
buna seara! pe data de 10 octombrie am inceput sa iau si eu anticonceptionalele yasmine din prima zi a menstruatiei..insa dupa 4 5 zile cand ar fi trebuit sa se opresca sangerarea ea nu s-a oprit! a continuat sub forma de picaturi zilnice.au trecut deja aproape 2 saptamani nu stiu ce sa ma mai fac! tin sa mentionez ca inainte de asta am facut un avort oare are vreo legatura ?menstruatia mi-a venit la data care trebuie...ce trebuie sa fac ?va rog astept un rasp foarte urgent!
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: