urgent alunita desprinsa | Forumul Medical ROmedic

urgent alunita desprinsa

18-04-2008
Maku
Nu este medic/terapeut
Maku
am o alunita de circa 1 cm sub sanul stang, exact pe linia sutienului.o am din nastere.e putin grosuta si uscata de culoare maroniu inchis.acum o saptamana mi s-a desprins jumatate din uscatura(din stratul de deasupra) dar nu a cazut.inca este agatata de cealalta jumatate de pe piele.sunt cam speriata.ce pot sa fac?ce se poate intampla?
7 comentarii
0
21-04-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Trebuie sa va vada urgent un medic dermatolog! Exista riscul de a se transforma intr-un cancer de piele.
0
28-04-2008, ora 00:00
Cami85
Nu este medic/terapeut
Cami85
Hristos a Inviat! Maku, am o mare rugaminte la tine: imi poti spune, te rog, numele medicilor pneumologi care te-au operat la Spitalul Militar?De aproximativ 3 luni, mamei mele nu i se poate pune un diagnostic cu certitudine: cancer sau o recadere de TBC. Nu mai stim ce sa facem, la cine sa mai mergem...iar ea e cu moralul la pamant. Iti multumesc si ai incredere ca se va rezolva cu bine problema cu alunita.
0
29-04-2008, ora 00:00
Maku
Nu este medic/terapeut
Maku
Adevarat a Inviat! Profesorul care m-a operat la Spitalul Militar se numeste Horvat Theodor.Este seful catedrei de chirurgie toracica din Romania.Este cel mai bun in domeniu.Daca vrei da-mi emailul tau si iti pot da nrul unui medic rezident cu care lucreaza domnul Horvat si sa ii spui cazul mamei tale dupa care el te va prezenta domnului Horvat
0
29-04-2008, ora 00:00
Cami85
Nu este medic/terapeut
Cami85
Iti multumesc foarte mult, Maku! -
0
20-02-2009, ora 12:39
karinrauh
Nu este medic/terapeut
karinrauh
Tata a fost diagnosticat cu cancer bronho-pulmonar si trebuie operat. Se pare ca trebuie scos plamanul drept in intregime sau aproape...
Stie cineva care e cel mai bun chirurg in chirurgie toracica de la spitalul militar central Davila, Bucuresti ?
Am inteles ca profesorul Teodor Horvat a iesit la pensie...
Nu stiu la cine sa-l duc si, totusi, e vorba de tata, inima mea...
Va multumesc.
0
21-02-2009, ora 17:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca postezi aceasta intrebare in sectiunea "boli de piele" sigur nu vei primi raspuns!!
0
21-02-2009, ora 18:02
karinrauh
Nu este medic/terapeut
karinrauh
Va multumesc, dle doctor. Se pare ca lacrimile de durere m-au impedicat sa vad foarte bine sectiunea la care am postat mesajul. Va multumesc pentru amabilitate. Sa fiti sanatos !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •