urgent ajutor insuficienta renala

17-03-2009
oana_vrejoiu
Nu este medic/terapeut
oana_vrejoiu
Tatal meu in varsta de 51ani a fost internat la Spitalul Clinic de Nefrologie "Carol Davila" Buc., fiind diagnosticat cu insuficienta renala cronica stadiu III, crioglobulinemie, hepatita virala B, Hipertensiune, insuficienta mitrala si cardiaca congestiva, polineuropatie nespecificata. Ultimul set de analize cuprinde: VSH=115, creatinina serica=2, 28, uree serica=319, hemoglobina= 8.90; hematocrit=27, 4; leucocite =25; proteine=150; hematii=250.
Stare generala proasta, anemie, lipsa apetitului si slabire excesiva. In ultima saptamana a avut si diaree, scaun imediat dupa fiecare masa.Ne puteti ajuta sugerand un tratament? Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
19-03-2009, ora 22:53
oana_vrejoiu
Nu este medic/terapeut
oana_vrejoiu
pe langa insuficienta renala specificata mai sus, in ultima vreme, i s-a accentuat si o rinita fff suparatoare, are limba ff inflamata si nu poate manca, nu poate inghiti nimic. Va rog mult sa ma ajutati cu un tratament naturist/medicamentuos. Multumesc
0
05-02-2010, ora 13:32
Gigisssss
Nu este medic/terapeut
Gigisssss
Buna ziua.Tatal meu face deja hemodializa de un an de zile. In ultimul timp, starea lui psihica s-a modificat in sensul ca tot timpul cauta sa faca scandal familiei.Se supara din orice si nu mai putem sa suportam starea de neliniste pe care o creeaza in jurul sau. Va rog frumos sa ma ajutati si sa imi spuneti cum sa procedam pentru a-l linisti. Va multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.