urgent

10-01-2013
carmen42
Nu este medic/terapeut
carmen42
Buna seara sunt de 42 de ani 2 nasteri una normala si o cezariana si vreau sa spun o problema cu care ma confrunt poate stie cineva sa-mi spuna deci am avut ciclu menstrual pe 1 si pe 4 am terminat pe 26 mi-a venit iar si pe 29 am terminat asta inseamna ca mi-a venit la inceputul luni si la sfarsit iar nu mam speriat dar alceva ma speriat cam la 10 zile dupa terminarea ciclului dupa ce urinez pe hartia igienica ramane asa un mucus lipicios dar de culoare maro asa urat inchis si acum sunt 3 zile decand se intampla asta nu patez chilotul doar dupa ce urinez am facut un ecograf si mi-a spus asa uter 101/47 mm stare omogena fibromotoasa cu mucoasa de 9 m zonele auxiliale str omogena cam asta e va rog din suflet un raspuns si pt mine multumesc anticipat
3 comentarii
0
10-01-2013, ora 19:47
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
parere:
fa-ti o analiza din urina
si
mai vezi
sanatate
0
11-01-2013, ora 01:27
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Este vorba despre fibromul uterin, o tumora benigna intalnita des la femei care se trateaza doar in momentul in care cauzeaza probleme. Sangerarile anormale fac parte din simptomele fibromului.Mergi la ginecolog pentru a vedea ce tip de tratament se impune(indepartare chirurgicala, reducere prin tratament medicamentos)
0
11-01-2013, ora 21:14
carmen42
Nu este medic/terapeut
carmen42
multumesc de sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.