De vreun an jumate am secretii mai abundente, de culoare albiciosa si branzoasa

03-12-2008
feminin21
Nu este medic/terapeut
feminin21
Buna ziua, am 21 de ani si o mare nelamurire.De vreo un an jumate am secretii mai abundente, de culoare albiciosa si branzoasa...uneori si cu mancarimi care au disparut in timp.Am fost la un ginecolog in martie si mi-a spus ca se simte un col cu nodozitati dar din cauza secretiei abundente nu se poate exprima decat dupa ce e tratata.Mi-a spus ca am vaginita, am luat tratamentul(ovule).Am observat acum catva timp, la nivelul colului mici excrescente, dar una este mai mare si recent un pic dureroasa la apasare, iar in timpul contactului sexual, de ceva vreme simt ceva arsuri.
Ce credeti ca este?
Va multumesc !
3 comentarii
0
03-12-2008, ora 15:15
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
mergi sa faci un eco intravaginal pt a vedea exact ce este acolo si un test papanicolau
Multa sanatate
0
04-12-2008, ora 14:24
feminin21
Nu este medic/terapeut
feminin21
Ms pt raspuns.Se poate in cazul in care nu am sangerari, secretii maroni sau negi vaginali, iritatii sa fie HPV?
0
05-12-2008, ora 09:07
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Nu ma pricep asa de bine de asta te-am si sfatuit ce sa faci pt a afla raspunsul exact.Oricum nici un medic nu va sti daca ai hpv pana nu faci ceva investigati.Dar o sa incerc sa te ajut din ce stiu eu.Tu spui ca ai observat la nivelul colului mici modificari, plus ca ai avut o vaginita.Nu e cazul sa intri in panica dar mai bine fa ce ti-am zis ca sa fi linistita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul candidozei vaginale cu iaurt - funcționează?
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •