Am avut intotdeauna ciclul regulat, acum nu

18-07-2011
Gabriela0000
Nu este medic/terapeut
Gabriela0000
Buna seara, stiu ca probabil sunt a suta fata care are problema asta, dar vreau sa ma lamureasca cineva pentru ca sunt cam speriata.In luna Mai pe 7 am avut primul meu act sexual.Am folosit prezervativ si din cate stiu a fost ok adica nu s-a rupt sau ceva de genu.In aceiasi luna ar fi trebuit sa imi vina ciclul pe data de 18-19 insa a intarziat pana pe 21 si a durat pana pe 25, iar luna urmatoare adica iunie mi-a venit pe 25 si a durat pana pe 30.Vreau sa mentionez ca intodeauna am avut ciclul regulat, nu am avut probleme niciodata, insa acum nu stiu de ce tot intarzie.Ma gandesc ca avand primul contact, poate s-a dereglat ceva nu stiu + ca de o saptamana dimineata mi-e cam greata. In Mai cand am vazut ca imi intarzie am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Acum sunt foarte stresata din cauza asta si as vrea sa imi raspundeti va rog frumos!
9 comentarii
0
18-07-2011, ora 21:04
Gabriela0000
Nu este medic/terapeut
Gabriela0000
Va rog sa imi raspundeti!:(
0
18-07-2011, ora 21:04
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca tot timpul ai facut protejat de ce sa iti fie frica? Normal ca corpul tau se schimba dupa ce iti pierzi virginitatea
Daca stii ca s-a intamplat ceva nasol ia un test de sarcina dupa 2 sapt de la ultimul contact
Starile astea ti le poti produce si singura gandindu-te la fel si fel de chestii
0
18-07-2011, ora 21:07
Gabriela0000
Nu este medic/terapeut
Gabriela0000
Am facut unul si a iesit negativ, asta acum o luna, insa am stari de voma, mai ales dimineata.
0
18-07-2011, ora 21:10
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
mai fai unul acum sa vezi
si asa stai linistita daca iese negativ.Daca starile tale continua mergi la medic
0
18-07-2011, ora 21:21
Gabriela0000
Nu este medic/terapeut
Gabriela0000
da, maine o sa mai fac unul, care e probabilitatea ca asta sa iasa pozitiv din moment ce primul a fost negativ?:-s
0
18-07-2011, ora 21:29
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
daca esti nesigura inseamna ca ai omis sa zici ceva
testele sant sigure
tu trebuie sa fii sigura de ceea ce ai facut
daca ti-e rusine sa spui pe forum trimite-mi un mesaj privat si vb acolo
0
18-07-2011, ora 21:34
Gabriela0000
Nu este medic/terapeut
Gabriela0000
Totul s-a intamplat cum am zis, dar fiind prima data sunt oarecum confuza + starile de voma care nu fac decat sa ma faca sa stau toata ziua stresata.
0
18-07-2011, ora 21:43
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
cu cat te gandesti ca esti gravida cu atat iti e mai rau!!!!
nu ai de ce sa te temi gravida nu esti
mergi la medicul de familie pt un control
0
18-07-2011, ora 21:45
Gabriela0000
Nu este medic/terapeut
Gabriela0000
ok, multumesc foarte mult pentru raspunsuri!:x
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  •