urgent, sunt f speriata!!!!

24-09-2006
julietta
Nu este medic/terapeut
julietta
Zilele trecute mi s-a facut pofta de ceapa prajita cu bulion pe paine.Am mancat seara, iar dupa masa, multe fructe.A doua zi, neavand posibilitatea de a merge la baie, am avut crampe abdominale.Cand am ajuns acasa, am avut scaun normal, insa de 2 ori.Seara, la al 3-lea, am observat cateva picturi de sange la stergere.M-am uitat cu oglinda si am observat ca nu am nici o umflatura, nimic iesit inafara, in schimb deasupra anusului la jumatate de cm am o senzatie de iritare, ca dupa o mica taietura.Locul este deci situat imediat dupa gaura anusului, si arata tot ca o gaurica din cauza diferentei de nivel.nu stiu daca sunt explicita, insa nu stiu exact cum se numeste acest loc.De acolo am vazut ca a picurat sange.Se poate cumva sa se fi prelins din anus, stand pe wc?Exista posibilitatea de a avea hemoroizi sau un inceput de cancer la colon?Tin sa precizez ca la un control ginecologic de acum aproape un an jumatate, mi s-a spus ca am un col foarte sanatos.Nu mi-am schimbat stilul de viata de atunci.N-ar putea fi o simpla iritare de la un sters prea dur?Doctorul de familie m-ar putea ajuta?Ce examinari ar trebui sa fac, si care nu sunt dureroase?Se pot evita?Va rog mult de tot, astept un raspuns.
1 comentarii
0
25-09-2006, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Mergeti urgent la medicul de familie, va va da eventual analize si colonoscopie de facut. Nu intrati in panica, dar este bine sa excludeti ce este mai rau facand investigatii.
multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.