De 2 zile imi vomita laptele pe care il mananca

05-12-2010
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
am un baietel de 2 anisori si jumatate si de cateva zile mai precis 2 zile imi vomita laptele pe care il mananca, am fost si la pediatra si mi-a dat niste siropuri dar fara efect.cam cat ar fii de grav?il doare burtica si nu vrea sa manance nimic.ce as putea sa-i fac?
6 comentarii
0
05-12-2010, ora 14:00
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
mergeti cu el la spital, sa nu aiba apendicita.
Apendicita trebuie operata urgent, ca altfel apar complicatii grave.
Medicul de la camera de garda va va spune ce are. Nu mai asteptati.
Nu intrati in panica ci mergeti la medic cat mai repede.
Sanatate!
0
05-12-2010, ora 15:06
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Sau poate toxiinfectie alimentara.Ateptam vesti bune.Multa sanatate la micut!
0
05-12-2010, ora 19:20
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
pentru calogeropoulis aristia am fost la medic acum 2 zile si mi-a zis de o toxiinfectie alimentara si deci nici vorba de apendicita...Doamne Fereste!ms frumos pt sfaturi oricum.multa sanatate!
0
09-12-2010, ora 19:32
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Atunci e bine daca are toxiinfectie alimentara.Isi revine cu regim strict si, daca este cazul, se da trat.
0
13-12-2010, ora 17:48
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
ia trecut ce a avut acum vad ca a inceput sa mai manance cat de cat ma speriase pt ca manca numai lapte nimic altceva.e bn ca si-a revenit.mersi tuturor pt sfaturi!
0
02-05-2011, ora 11:25
popa alisia
Nu este medic/terapeut
popa alisia
buna ziua
de o saptamana fetitei mele de un an si 7 luni i curge din ureche un lichid maro si miroase urat ce sa fac?oare ce are?de durut nu o doar edar nici nu curge tot timpul asa putin de tot
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea copilului de 3 ani
  • Impactul alimentației copilului în primii ani de viață asupra sănătății mentale și personalității acestuia
  • Importanța monitorizării alimentației în primele 24 de luni de viață
  • Un nou program îi ajută pe copiii mici să capete autocontrol și obiceiuri alimentare sănătoase
  • Importanța accesibilității alimentelor acasă pentru o dietă sănătoasă a copilului mic
  •