pauza la anticonceptionale si tratament cu antibiotic

29-11-2007
saq
Nu este medic/terapeut
saq
iau pilule de aprox 8 luni.sapt trecuta, in perioada de pauza dintre folii(alea 7 zile)am facut un tratament cu antibiotic(rovamicina).sambata seara am luat ultima pastila de antibiotic si tot in aceeasi seara am inceput o folie noua de pilule.stiu k 7 zile ar trebui sa folosesc protectie suplimentara dar joi sa rupt prezervativul.ce ar trebui sa fac?mentionez ca iau Lo-femenak.
4 comentarii
0
29-11-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu exista nici un risc in acest caz.
0
30-11-2007, ora 00:00
saq
Nu este medic/terapeut
saq
si pot continua sa iau pastilele si sa am contact?
0
29-08-2011, ora 08:41
bis
Nu este medic/terapeut
bis
Buna ziua,
Sunt insarcinata in 9 saptamani si in perioada fertila, mai exact in a 13 a zi de la ultima menstruatie, am efectuat 2 radiografii in zona lombara si una cervicala.Consider ca conceptia s-a produs la o zi sau doua dupa radiografii.Poate fi afectata sarcina?inca o problema pe care o semnalez este ca in primele 2 saptamani de sarcina am luat rovamicina 6 mil UI timp de sapte zile. Mentionez ca nu am stiut ca sunt insarcinata.
Va multumesc si astept raspuns!
0
29-08-2011, ora 14:02
laruka
Nu este medic/terapeut
laruka
asta iti poate spune doar medicul tau...mergi la medic, si in functie si de bolile avute pana acum si istoricul medical; cat de puternic este organismul tau, iti va spune daca exista riscuri sau nu...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul