sarcina la ciclu neregulat? urgent, va rog!!!

29-07-2010
myra989
Nu este medic/terapeut
myra989
pe scurt: ultima menstruatie am avut-o pe 11 iulie si sunt la ciclu neregulat.pe 26 iulie am avut contact sexual protejat.pe 28 iulie la fel doar ca dupa ejaculare(partenerul s-a curatat) si dupa cam 20 min am avut iar contact sexual doar ca neprotejat :-s.tinand cont de perioada refractara si ciclul neregulat, exista posibilitatea unei sarcini? astept un raspuns urgent! va multumesc!
3 comentarii
0
29-07-2010, ora 10:15
crystyna.cryss
Nu este medic/terapeut
crystyna.cryss
Buna Myra dak nu te protejezi poti ramane insarcinata char dak nu ejacueaza in u in timpul contactului sexual are o scurgere in care este sh sperma. dak vrei sa te asiguri ca nu vei ramane insarcinata ia o pastila de la farmacie(Escapelle)este pt.72 de ore adik o poti dua pana in 72 de ore de la acel contact sexual.nu cunosc prea multe desprea aceasta pastila asa ca teas spatui sa cauti prospectul pe net sa-l citesti.sh ar fi my bn sa iei niste anticonceptionale iti regleaza menstruatia sh nu my ai nici de ce sa te temi.
0
30-07-2010, ora 18:44
myra989
Nu este medic/terapeut
myra989
prima oara da m-am protejat.a doua oara insa nu...(aici e greseala mea) dar el s-a curatat dupa prima ejaculare si la al doilea contact sexual nu a ejaculat nu nimic.Dupa am facut dus si usoare spalaturi intravaginale dar sunt ingrijorata si asa pentru ca la urma urmei nimic nu e sigur. de asta intreb daca ar exista posibilitatea unei sarcini tinand cont de perioada refractara la barbati si ciclul neregulat, deci perioada de ovulatie neregulata...:-SS :-S
0
29-08-2010, ora 22:56
anyta01
Nu este medic/terapeut
anyta01
cel mai usor este sa faci un test si sa te convingi singura daca esti sau nu insarcinata...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •