uretra inflamata | Forumul Medical ROmedic

uretra inflamata

01-03-2016
marcylia
Nu este medic/terapeut
marcylia
buna ziua.am observat cu oglinda niste inflamatii pe uretra practic inauntrul uretrei sant ca niste saculeti mai mult pe partea dreapta...am si o secretie alba fara miros tot din uretra...la urinat nu ma doare nu ma ustura doar ca pe parcursul zilei simt mici intepaturi uneori prurit, alteori arsuri.practic am un disconfort continuu.la analizele de secretie vaginala nu mi a iesit nimic nici la analiza de urina, problema fiind strict pe uretra.am asociat aceasta problema si faptului ca am un fibrom uterin care la ultimul control mi s a spus ca trebuie operat.eu am programare la sfarsitul lui aprilie la un alt medic ginecolog dar nelamurirea mea e cu uretra...unde sa merg sa imi fac o analiza de sectretie uretrala si ce ar putea insemna inflamatiile acelea?sa fie vorba de o uretrita?mentionez ca am 45 de ani si am disfunctii hormonale...sa merg si la un urolog?
1 comentarii
0
07-03-2016, ora 18:38
marcylia
Nu este medic/terapeut
marcylia
poate sa mi raspunda cineva.va rog???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •