ureteroscopie retrograda dreapta

17-07-2013
ioana.agache
Nu este medic/terapeut
ioana.agache
Am avut pana mai ieri o piatra la rinichi...un calcul de aproximativ 14mm, in rinichiul drept. M-am internat pe 12 pentru ca aveam febra mare de cateva zile (39). Am presupus ca e de la rinichi. Cu 3 saptamani in urma fusesem la Tg Mures la litotritie...unde am reusit partial sa sparg piatra. Oricum nu si-a schimbat pozitia in acest timp. In spital am fost operata (ureteroscopie retrograda dreapta). Practic cu laserul mi s-a scos fragmentele de piatra si mi s-a inserat o sonda ureterala JJ. Am avut si o sonda vezicala. La 2 zile sonda vezicala mi-a fost scoasa, dar am inceput sa fac febra. 37 cu 2 pana la 37 cu 8. Azi asa, maine asa...nu crestea febra de pe o zi pe alta. Chiar mai scadea cu 1-2. S-a decis sa mi se puna inapoi sonda vezicala si sa stau cu ea o saptamana acasa. Am ajuns acasa cu tot cu punga dupa mine, dar inca fac febra. Credeti ca va trece? Am avut azi 37 cu 6. Nu vreau sa ma intorc la spital. Am uitat sa specific ca sunt si am fost si in spital pe Ciprinol. Va rog sa ma ajutati. Multumesc mult!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.