urechi umede | Forumul Medical ROmedic

urechi umede

28-09-2012
aurora barbu
Nu este medic/terapeut
aurora barbu
buna seara am o nelamurire, adica mie i-mi curg foare tare urechile si cind stau culcata simt cum i-mi curge un lichid parac e apa, dar de ex dimineta cind ma trezezesc vad ca acel lichid este uscat, ma maninca foarte tare urechile si trebuie sa ma fac cu betisoare in urechi citeodat si de 3, 4 ori pe zi dupa care imediat i-mi curd..acum am obs ca citeodat, dimineta mai ales acel lichid nu mai ie transparent e alb si gros si miroase foarte urit, am fost la medic de mai multe ori si sa uitat in urechii si a zis ca e ok.Cineva m-ia zis ca din cauza ca tot timpul am urechiile umede poate sa-mi putrezeasca timpanul, mi-e foarte frica am problema asta de vreo 4 lunii, si citeodat ma trezesc si noaptea din cauza ca ma maninca foarte tare urechile.Va rog daca stiti ce trebuie sa fac, mi-e frica sa nu raman surda din cauza asta,. Va multumesc.
2 comentarii
0
29-09-2012, ora 09:03
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
schimba medicul..
poate altul,
un bun diagnostician.
va stii CE ai
o zi buna,
0
29-09-2012, ora 19:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. acel medic la care mergi trebuie sa fie Orl.. si sa se uite in ureche cu un microscop
2. pe forum gasesti multe sfaturi cum se usuca urechea cu uscatorul de par, cum Nu trebuiie sa folosesti betisoare, , ,
s.a.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum curățăm corect urechile
  •