urechi sensibile la cel mai mic zgomot

06-01-2012
mago24
Nu este medic/terapeut
mago24
Am o sensibilitate la ori ce zgomot normal, de exemplu in bucatarie nu pot taia ceapa nu pot rade morcov...din caza ca ma deranjeaza zgomotul, simt infundate urechile ca si cum as fi urcat la o inaltime care se infunda urechile, aud parca bate inima in urechi, nu stiu de ce poate e raceala, am fost la orl si sa uitat a spus ca e curata urechea dar am inteles ca pt labirit nu a avut aparatul si nu am facut, am fost pentru ca am ameteli si am vrut sa stiu daca e de la ureche, de la cervicala care am probleme, si de la ochi care am scris reteta de ochelari.as vrea un raspuns daca se poate.multumesc.
6 comentarii
0
06-01-2012, ora 10:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
estebo problema de circulatie cerebrala care afecteaza urechea interna
e nevoie de investigatie a urechii interne in clinuca specializata, iasi, bucuresti
0
06-01-2012, ora 18:48
mago24
Nu este medic/terapeut
mago24
este ceva sigur, ce trebui facut ca sint foarte fricoasa cumva interventie kirurgicala?
am uitat sa va spun nu locuesc in tara ati putea sa imi spuneti ce si unde ar trebui sa merg la ce doctor ce analize, si as vrea sa stiu e ceva serios e dureros?
0
16-03-2012, ora 19:35
antonanton
Nu este medic/terapeut
antonanton
Buna ziua.la repaos sau seara cand ma relaxez ma deranjeaza orice zgomot.dorm cu castile in urechi.probabil o circulatie mai grea.dar de ce la repaos?rmn am facut si au spus ca nu este de la circulatie ca totul este in mintea mea...daca imi scade tensiunea am acele stari.orice zgomot ma deranjeaza, simt si o presiune la cap etc.nu mai stiu ce sa fac si unde sa ma duc.
0
17-03-2012, ora 15:45
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in clinica ORL.. pentru investigatii
0
05-04-2012, ora 17:32
bogdinzilaa
Nu este medic/terapeut
bogdinzilaa
Va rog ajutatima si eo la 10 ani am avut o otita sau timpan spart nu mai stiu sigur.Iar la strand la 12 ani am fost si mi-a intrat apa in ureche.Peste 4-5 zile mi-am bakat 1 betishor de ureche si am skos sange am continuat asa si am bagat si am skos 5 betishoare pline de sange siam pus vata dupa nu ma mai durut iar acum 4 zile am fakut baie si iaras mi-a intrat apa in ureche.Si azi in ureche am simtit o buba parca era coptura repede am bagat 4 betishoare si iaras a iesit sange din ureche si a dat acea buba inapoi.P.S urechea ma doare dekat daca o lovesk sau trag de ea.Si uneori imi mai curge ceara din ea.Si nu ma doare daca tipa cineva sau la sunete dar aud putin mai prost.Vreau si eu sa stiu neaparat ce este sau ce ar putea fi.Si stiu ca nu e bine sa ai frika dar am 14 ani si vreau sa stiu sigur.Si daca imi puteti spune ca inafara de a probleama Doamne fereste de a ramane surd pot fi simptome sau ceva mai grav care pot duce la moarte?Va rog un raspuns cat mai rapid cu tot respectul.Va multumesk.
0
05-04-2012, ora 17:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o problema serioasa.
trebuie sa te internezi in clinica ORL..si sa tratezi bine urechea
altfel risti complicatii si daca pierzi auzul.. n.o sa poti avea permis de conducere, , , s.a
Maine.. urgent cu unul din parinti.. la Clinica ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • De ce apare amețeala?
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  •