Am mancat un tort de inghetata si am urechile si nasul infundat | Forumul Medical ROmedic

Am mancat un tort de inghetata si am urechile si nasul infundat

23-08-2011
allanna
Nu este medic/terapeut
allanna
buna ziua.De ziua mea am facut imprudenta de a minca un tort de inghetata.Adoua zi m-am trezit cu urechile infundate si nasul infundat fara a avea simtomele unei raceli sau o durere de ureche.Am incercat sa le curat cu apa oxigenata.Cind aveam apa in ureche auzeam bine dupa stergerea urechii se infunda chiar daca betisoarele cu cara stergeam urechea ramineau curate.Va rog daca imi puteti recomandaun tratament.Va multumesc
6 comentarii
0
23-08-2011, ora 08:50
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
initial un consult ORL..
problema este in gat si rinofaringe.. nu in urechi
0
10-10-2011, ora 15:07
darabanalina
Nu este medic/terapeut
darabanalina
Da anul trecut a fost o otita seroasa. Si e vorba si de polipi. Acum nu stiu cu polipii, singura cale de rezolvare la 9 ani este chirurgical?
0
16-10-2011, ora 14:05
fabyo
Nu este medic/terapeut
fabyo
buna ziua nu mai auzeam cu urechea dreapta am fost la spitalu militar si mi a zis ca am deviatie de sept mam operat la spitalu militar bucuresti de o luna si tot nu miam recuperat auzu complet cam dupa cat timp o sa aud complet
0
16-10-2011, ora 19:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dupa ce sa refacut respirataia nazala complet.. trebuei sa va intoarceti la ORL.. sa faceti insuflatiile tubare necesare pentru functionarea normla a trompei lui Eustache
asa de la sine urechea poate sa nu se desfunde
mergeti la ORL.. faceti audiograma + timpanograma..si tratamentul necesar pentru desfundarea trompei lui eustache
0
17-10-2011, ora 20:02
fabyo
Nu este medic/terapeut
fabyo
buna seara sunt baiatu cu deviatia de sept care ma ti trimis sa imi dea tratament pentru ureche mia dat sinupret vitamina a si un inhalant

"
0
17-10-2011, ora 22:23
fabyo
Nu este medic/terapeut
fabyo
domnu doctor mam operat de deviatie de sept auzeam slab cu urechea dreapta mam operat dupa 4 zile mam externat cand am ajuns acasa am bagat un betigas in ureche mam sters a intrat normal seara am suflat nasu aveam cheaguri de sange a 2 zi nu a mai intrat era la fel ca inainte de operatie e ceva normal
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Să înÈ›elegem rinoreea È™i congestia nazală
  •