urechi-nas

29-07-2015
marioaraTM
Nu este medic/terapeut
marioaraTM
Buna ziua, dl.doctor !
De vreo doi ani ma chinuie nasul si urechile in sensul ca sunt infundate.Nasul e infundat ca la o raceala, iar in urechi simt infundarea ca o presiune puternica.
Am avut o sinuzita frontala cu dureri mari in frunte deasupra nasului (pana la amorteala fruntii, a pleoapelor si obrajilor) pe care am tratat-o cu Rhinocort si d-na doctor mi-a spus sa spreyez prin nas si inspre urechi.Asa am procedat dar am rezolvat numai durerea din frunte nu am scapat de problemele cu nasul si cu urechile.Am mai folosit Rhinoil, picaturi cu apa sarata pe care mi-am preparat-o eu.Nu am nici un rezultat bun.Nu mai stiu ce sa fac.Am fost la O.R.L.si mi-au prescris SINUPRET alaturi de cele ce le-am specificat mai sus.Va rog mult ajutati-ma cu un sfat si va multumesc.
2 comentarii
0
30-07-2015, ora 10:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1faci o radiografie SAF sa vezi ce este in sinus
2faci consult Stomatolog sa vezi daca nu sunt infectii care intretin probelmele din nas si sinus
3. medicul ORL.. sa.ti spuna daca este deviatie de sept sau rinita hipertrofica si daca poate sa te opereze de una sau de alta.. ca sa nu se mai repete problemele
0
30-07-2015, ora 21:47
marioaraTM
Nu este medic/terapeut
marioaraTM
Va multumesc mult dl.doctor! Am facut radiografie SAF si de asemenea si o radiografie dentara si nu mi s-a gasit nimic.O sa fac ceea ce mi-ati recomandat cu rinita hipertrofica si o sa va scriu.Va doresc sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.