urechea dreapta

12-01-2014
cristi_niki
Nu este medic/terapeut
cristi_niki
buna ziua! as dori in sfat de la dumneavoastra.
In urma cu 2-3 luni am inceput sa am o senzatie de apa in urechea dreapta, senzatie ce dura citeva secunde.( de citeva ori in decursul unei zile). La inceputul saptaminii am fost la un control orl, unde doamna doctor mi-a spus ca urechea este curata, endoscopia sinusurilor ok, audiograma normala si mi-a recomandat sa iau 7-10 zile farmexin( o pastila pe zi). Daca dupa aceste 7-10 zile senzatia nu dispare mi-a spus sa fac un rmn sau un ct, ceea ce m-a pus pe ginduri, ce ar putea fi? Ce vreau sa va mai spun ar fi ca dupa aceasta consultatie, a 2-a zi dimineata am simtit o senzatie de " m-a tras curentul" pe partea dreapta, neinsotita de durere, doar de un deranj sub ochiul drept si in zona tamplei.
Va multumesc!
3 comentarii
0
12-01-2014, ora 21:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
aici pe forum gasesti sute de sfaturi legate de un catar tubar sau otita seroasa
cauza problemelelor e acest gen este respiratia nazala si infamatia din rinofaringe.. care poate sa vina si de jos in sus.. de la un reflux gastro-esofagian
un diagnostic mai precis se poate pune dupa o Impedansmetrie, timpanograma .unde se vede presiunea din spatele timpanului, mobilitatea lui.s.a parametri
0
13-01-2014, ora 19:50
cristi_niki
Nu este medic/terapeut
cristi_niki
va multumesc pt.raspuns.
eu sunt din suceava si as dori sa vin la dumneavoastra pt o consultatie si eventual un tratament.
0
13-01-2014, ora 21:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da.. este posibil..zilnic 8.00. 15.00, miercurea pana la 17.00 cu programare,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •