ureche stinga infundata

15-06-2014
bratubotan
Nu este medic/terapeut
bratubotan
La serviciu am stat in dreptul unui geam si era curent. Dupa doua zile am simtit urechea stinga infundata si un zgomot de cascada in ureche, uneori putind sa numar bataile inimii.
Va rog frumos ce i-mi puteti recomanda, si care ar fi problema urgenta.
Va multumesc
4 comentarii
0
16-06-2014, ora 11:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pot fi 3 probleme
1 un dop de ceara
2 o otita seroasa sau catar tubar
3 afectat nervul auditiv de la curent
fara un consult ORL cu audiograma.. NU stii la ce nivel este problema
0
19-06-2014, ora 02:17
Ticusa
Nu este medic/terapeut
Ticusa
Buna seara
Am un copil de patru ani care, in decembrie a facut prima otita dupa numarate tratamente si inca 4 otite pana in prezent.La ultimul control a fost diagnosticat cu timpan ingrosat la urechea dreapta, ureche care nu a avut nici o otita iar, urechea stanga are otita mucoseroasa acuta, polipi obstructie 80%.Timpanograma:tip C -UD(P =200daPa); tip B -US.Mi-a fost recomandat sa-i fac operatie pentru polipi si, aici apare marea problema mi s-a recomandat sa-i fac operatie si la urechea stanga.Nu stiu ce sa fac de operatia de polipi nu-mi este frica, operatia la ureche imi pune multe semne de intrebare.Poate sa nu mai auda.Va rog expilcati-mi si mie in ce consta o operatie la ureche si daca isi revine dupa asa o operatie, din cate am citit eu s-ar face o incizie in timpan.Am nevoie de un sfat.Va multumesc.
0
20-06-2014, ora 08:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca este vorba despre un tub de dren.. pentru a elimina acele secretii.. DA se poate pune fara grija
0
13-09-2014, ora 13:49
AlinaElena31
Nu este medic/terapeut
AlinaElena31
Buna ziua,
Imi puteti interpreta, va rog, acest rezultat al unui rmn cerebral?

-discreta ingrosare a mucoasei la nivelul celulelor etmoidale anterioare si sinusului maxilar stang;

Mentionez ca am dureri de cap difuze pe partea stanga, urechea stanga cateodata infundata, nu imi curge nasul, doar usor infundat dimineata.
Este vorba de o sinuzita?

Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •