ureche infundata 2 sapt.

16-09-2014
danapica
Nu este medic/terapeut
danapica
Buna ziua.Am mare nevoie de ajutor, sunt profesoara, tocmai a inceput scoala si eu nu aud cu urechea stanga mai deloc. Acum 2 sapt am racit, durere in gat, mi-a curs nasul din ce in ce mai gros si galben, apoi s-s infundat urechea stanga si a ramas asa pana acum, nu ma doare deloc insa tiuie si nu aud e ca o presiune care apasa pe ureche. In acea perioada am fost la un curs intensiv departe de casa si nu am putut ajunge la medic. Am fost la medic la urgente acum 2 zile (cand am ajuns acasa) ca am vazut ca nu-i de gluma, m-a consultat a suflat pe nas aer si s-a desfundat putin si a pocnit, insa la cateva minute s-a infundat la loc.A zis ca am otita serica parca (nu stiu sigur daca am retinut bine) si mi-a dat Prednison 3 pastile dimineata 3 pastile la pranz timp de 4 zile, antibiotic Eficef 1 la 12 ore si Aerinaze 2 pe zi. Pana acum nu este nici o modificare, nu mai suport starea asta, nasul nu mai e infundat dar mai acumuleaza secretii si le suflu afara, tusesc putin, va rog sa-mi dati un sfat. e bun tratamentul, e grav ce am? Multumesc mult pentru raspuns.
1 comentarii
0
17-09-2014, ora 09:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.este Grav faptul ca sa neglijat problema cu 2 saptamani pana la scoala...
2.orice problema ORL..se trataeza corect NUmai la un cabine ORL
la Urgente se ocupa de cazuri grave.., , si nu au timp pentru investigatii si consult amanuntit
3 cititi tot ce am scris pe forum despre rinite si otite seroiase sau catar tubar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •