ureche infundata

14-11-2014
mafia_rules88
Nu este medic/terapeut
mafia_rules88
Buna seara.De doua saptamani ma confrunt cu o problema la urechea stanga, e infundata, imi simt vocea, respiratia foarte tare in acea ureche, iar daca e o sursa de zgomot mai puternic, imi aud propria voce ca soptindu-mi in ureche.Nu ma doare deloc, am crezut ca e un dop de ceara si am folosit un produs pt indepartarea lui, Cerulisina se cheama(sunt in Italia)insa fara efect din cate observ.Problema a aparut pe parcursul unei zi cand am fost supus unei surse de zgomot puternic(Drujba)Precizez ca am si acufene, simt un tiuit de o frecventa inalta, insa suportabil in acea ureche.Daca e cineva dispus sa ma ajute cu un sfat ceva, as fi extrem de recunoscator.Multumesc anticipat
3 comentarii
0
14-11-2014, ora 19:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. dacaeste si nasul infundat.. poate fi vrba de Catar tubar sau Otita seroasa ( gasesti pe forum ce ai de facut)
2 daca nasul NU este infundat.. poate fi vorba de traumatism sonor
si e necesara audiograma si timpanograma pentru a stabili dagnosticul corect
0
14-11-2014, ora 19:52
mafia_rules88
Nu este medic/terapeut
mafia_rules88
Nu, nasul nu este infundat, mai precizez un lucru, la inceputul simptomelor daca tineam capul inclinat spre partea opusa sau in jos, puteam auzi sunetele de frecventa inalta, acum aud infundat orice zgomot, iar dimineata efectul e mult mai pronuntat
0
15-11-2014, ora 19:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu e bine
platesti o consultatie la cab ORL.. privat si vezi ce e in ureche
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urechi înfundate
  •