unghii

28-02-2012
camelia179
Nu este medic/terapeut
camelia179
Buna ziua, ma scuzati de deranj cred ca am aceeasi problema ca mama si bunica mea adica ungiile de la picioare cele mari mi se mananca pur si simplu pe dinautru si nu stiu ce ar trebui sa fac.adik mi se inegreste unghia si chiar daca pe dinafara arata intreaga pe dinauntru pur si simplu nu mai este lipita de piele aceeasi problema a avut-o si bunica si mama mea o are ma puteti ajuta va rog?//
1 comentarii
0
28-02-2012, ora 17:53
anamaria1086
Nu este medic/terapeut
anamaria1086
Buna ziua, in septembrie 2011 am fost operata la ambele picioare, pentru ca aveam la degetele mari unghii incarnate, nu a fost o operatie grea, usoara as zice 15 minute, dar chiar si dupa operatie mergand la 2 zile la spital pentru schimbarea pansamentelor, recuperarea a fost cam lunga.unghiile nu mi-au cazut, in schimb de la sfarsitul lunii decembrie de anu trecut au inceput sa coaca iar desi am taiat unghia in linie dreapta cum mi-a explicat doctorul si asistenta, acum sunt din nou zic eu in stare urata desi imi fac pansamente cu betadina, locul tot supureaza si nu mai suport psihic sa trec iar prin operatie la ambele degete, prin anestezie, prin taiere prin tot...o doctorita m-a indrumat sa iau baneocin unguent si inainte de aplicarea lui sa spal locul infectat cu alcool iodat.Va rog sa ma indrumati ce sa fac?Ma tem pentru viata mea, si ma tem ca infectia ar putea sa se raspandeasca in corp.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.