unghie picata

08-06-2010
geutza
Nu este medic/terapeut
geutza
buna.vreau sa stiu si eu ce pot sa fac pentru ca unghia sa creasca repede si sanatoasa?acum o luna m-am lovit la o unghie(degetul aratator)si dupa un timp s-a dezlipit de piele putin cate putin iar eu o taiam, pana am tras d ea si a cazut.acum, la degetul inelar am o problema asemanatoare, doar ca nu stiu daca este datorata loviturii.prima data aq inceput sa se dezlipesca de piele si o taiam mereu, iar acum este foate mica(decat partea cea alba de unde incepe sa creasca)si este neuniforma pentru ca am taiat cu unchiera in forma cum s-a dezlipit.am impresia ca imi creste tot asa, ba chiar am avut o alta piele sub partea dezlipita ultima data cand am taiat unghia dezlipita.va rog sa ma ajutati pentru ca este foarte jenent.
2 comentarii
0
18-07-2010, ora 10:25
alexounnette
Nu este medic/terapeut
alexounnette
Buna ziua
Am aceasi problema cu unghia mare de la piciorul stang, am purtat niste adidasi fitzosi de la nike o vara si erau prea stramti ( material textil) si mi-a cazut unghia, dupa ce a crescut alta sub ea doar un sfert...trebuie sa ma dau cu ceva anume cat creste cea noua? voi intreba la farmacie peste cateva min si astept si sfatul dvs...Multumesc este un site farte folositor !
0
18-07-2010, ora 11:07
alexounnette
Nu este medic/terapeut
alexounnette
rivanol sau bitter si crema cu vitamina A sau uree...si degetul fara leucoplast etc..si incaltaminte cat mai lejera...e bine ce mi-a zis dle doctor? Va multumesc din suflet !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.