unghie despicata

15-04-2010
clauditzaa
Nu este medic/terapeut
clauditzaa
buna ziua tuturor.am si eu o problema unghia mare de la piciorul stang e despicata pe jumatate.am taiat-o din carne dar degeaba ea tot asa creste:(((( si am problema asta de cand eram mica.imi puteti spune ce este de facut in situatia asta va rog?
8 comentarii
1
15-04-2010, ora 22:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca vrei sa-ti repari unghia cumpara-ti de la o farmacie unde au remedi homeopatice ummatoarele remedii:
Antimonium crudum CH15, din care sugi numai cate 2 granule pe saptamana (deci din 7 in 7 zile) timp de 4-6 saptamani.
si remediul
Silicea CH9 din care sugi zilnic o granula zilnic timp de 2, saptamani; in ziua cand iei Antimonium nu iei iar dupa 2 saptamani reduci numai din 2 in 2 zile cate o granula timp de inca 2-4 saptamani.
Dupa ceva timp vei remarca cum se repara unghia. Cat timp dureaza e individual.
Astfel de probleme se pot repara numai cu ajutorul homeopatiei. Daca nu te ajuta asta mergi la un medic homeopat pt. un tratament personalizat. Cu remediile de mai sus ai o sansa de 90% de vindecare.
In plus iti fac bine si la alte probleme (para, piele, etc)
Succes.
0
15-04-2010, ora 23:28
clauditzaa
Nu este medic/terapeut
clauditzaa
deci.primul 2 pastile pe saptamana adica primele 3 zile 1 urmatoarele 3 zile cealalta? iar al doilea remediu iau pastilele in fiecare zi numai in ziua in care iau antimoniu nu o iau deloc? am inteles eu ceva dar nu sunt sigura.oricum o sa intreb la farmacie multumesc mult de tot
0
16-04-2010, ora 00:42
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
La farmacie nu ai ce sa intrebi ca farmacista stie de homeopatie mai putin ca o femeie de serviciu de la NASA de aparatura de la bord iar despre ce iti prescriu eu cu atat mai putin.
Am crezut ca am scris romaneste, scuza-ma. Iti traduc:
Antimoniul il iei duminica, 2 granule.
Silicea il iei de luni pana sambata primele 2 saptamani. Dupa 2 saptamani numai luni, miercui, vineri.
Daca nu trece iti sudam unghia !
Iar daca trece imi dai o bere !
0
16-04-2010, ora 00:44
clauditzaa
Nu este medic/terapeut
clauditzaa
gata am inteles acum:P ms mult
0
16-04-2010, ora 06:32
clauditzaa
Nu este medic/terapeut
clauditzaa
dar sunteti doctor??
0
16-04-2010, ora 09:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu, sunt femeie de serviciu la NASA...
0
16-04-2010, ora 15:55
clauditzaa
Nu este medic/terapeut
clauditzaa
:))))))))))) e bn atunci:))
0
25-07-2012, ora 20:19
adela.merr
Nu este medic/terapeut
adela.merr
Buna, am si eu aceeasi problema, la degetul mare de la mana, as vrea sa stiu daca ti-a trecut si daca da cum ? Te rog mult de tot am mai incercat medicamente si creme dar fara efect.Astept raspunsul tau cat mai repede cu putinta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  •