un sfat va rog!

23-03-2011
cineva:(
Nu este medic/terapeut
cineva:(
Va rog mult nu stiu ce am, nu stiu unde sa ma mai duc.cred k nici aici nu voi gasi un raspuns dar macar imi voi spune povestea.de vreo 3ani am niste simptome foarte ciudate, de care mi-e groaza cand vorbesc.Prima data cand le-am facut eram acasa la tara.(acum stau cu chirie in bucuresti)m-am trezit noaptea si nu am mai putut sa adorm, tresaream continuu, nu puteam sa stau nici macar in pat, nu puteam sa dorm, sa stau intr-un loc.e ca un fel de neliniste continua.incep si ma plimb prin casa.la spital mi-au zis ca am tahicardie, si k sunt racita.la 2 ani dupa au aparut din nou, dar de data asta au tinut mai mult.iar anul asta am trecut de 2 ori prin chestia asta. am chemat ambulanta acasa si doctorul a crezut ca sunt drogata.iar eu nici macar nu fumez, nu mai manac ciocolata, nu mai beau bauturi negre.la spital mi s-a zis ca sunt atacuri de panica.am urmat un tratament, dar nu s-a ameliorat situatia.mi-am facut toate analizele mi-au iesit bine, insa eu nu mai suport.acum 1 luna cam asa am fost si mi-am facut un control cu ultrasunete si mi s-a zis ca am hipotiroidism, si k aceste stari sunt date de tiroida.nu am mai fost la niciun medic de atunci, dar mie tot mi-e rau, nu am pofta de mancare, am o stare de greata continuu, imi vine sa dau afara, abia am putere sa ma tin pe picioare, nu pot sa ma concentrez.nu stiu ce sa ma ma fac.acum iau multivitamine si multiminerale.mi-e frica sa nu fac iar crizele acelea, mi-e groaza de ele.nu stiu daca a mai avut cineva aceste simptome.un sfat cva.va multumesc!
7 comentarii
0
23-03-2011, ora 20:07
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pentru hipotiroidism trebuie sa faci tratament, altfel nu-ti revii. Mergi la endocrinolog pentru recomandari.
Sanatate!
0
23-03-2011, ora 22:28
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
desigur ca DOAR la endocrinolog trebuie sa mergi.
Nu sunt medic, DAR iti scriu din propria experienta.
Am trecut si eu prin asa ceva:
1. fa-ti analizele din sange:
- TSH
- FT3
- FT4
- anticorpi
si ca sa nu pierzi vremea, oricum, te va trimite sa-ti faci aceste analize,
2. mergi la un dr.endocrinolog care, pe baza acestor analize si facandu-ti si un EKO tiroidian, va stabili diagnosticul si-ti va da un tratament.

Eu, l-am respectat, ..iar acum am fost la control (mi-a zis ca-i BINE)...si sa revin la control peste 1 an.
Ma simt BINE, foarte.

NICI NU STII CE SIMPTOME..poate da, o problema a tiroidei.

Sanatate si s-auzim de bine.
O seara placuta!
0
24-03-2011, ora 00:10
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Trebuie sa incepi o psihoterapie
0
24-03-2011, ora 00:27
vanvanci
Nu este medic/terapeut
vanvanci
salut!ma numesc ion, vreau sa aflu daca este posibil un remediu pentru mama mea, care sufera de asma alergica si deja de mai bine de un an de cind a fost depistata boala nu o poate ajuta nici un medic si nu-i ajuta nici un medicament!MEREU ARE ACCESE DE INADUSEALA, FOARTE FREGVENTE SI NU GASIM MEDICAMENTUL SAU REMEDIUL POTRIVIT! VA ROG MULT, DACA CUNOASTETI ASTFEL DE CAZURI, CARE ESTE METODA DE A LUA CONTROL ASUPRA BOLII!
0
24-03-2011, ora 00:39
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
mama dvs merge la psiholog?
0
24-03-2011, ora 15:01
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca e astm alergic nu are ce face decat sa se fereasca de ceea ce declanseaza astmul. Presupun ca a fost la alergolog si i s-a spus cam ce e de facut, la ceea ce e alergica. Sanatate!
0
27-04-2011, ora 20:35
cineva:(
Nu este medic/terapeut
cineva:(
multumesc mult de raspuns.mi-am facut programare la endocrinolog si abia astept sa ma duc sa vad ce se intampla.mai am cateva zile.daca zici ca si tu ai avut simptome asemanatoare ma bucur mult ca mi-am facut curaj sa scriu aici.multumesc nespus.am umblat mult prin spitale si imi ieseau analizele bune, iar eu ma simteam rau.
sanatate multa.sper sa auzim numai de bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.