dupa cateva min dupa anestezie mi s-a facut rau: ameteala, greata, palpitatii, balonare

13-10-2008
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
In urma cu ceva timp am vrut sa fac o extractie, dar la cateva min dupa anestezie mi s-a facut rau:ameteala, greata, palpitatii, paloare...la cateva ore pe piele a aparut o roseata insotita de mancarime, medicul mi-a spus ca e posibil sa fie o reactie de tip anafilactic.Mi-a spus ca data viitoare sa incercam cu un alt anestezic, dar sincer imi e frica sa mai fac vreo anestezie.Mentionez ca am mai facut extractii dar nu mi s-a intamplat nimic(tot cu acel anestezic).Ce pot face?trebuie totusi sa fac acea extractie si am inteles ca nici testele cutanate nu sunt sigure.
2 comentarii
0
14-10-2008, ora 00:00
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Trebuie facut un test de alergie la un centru medical specializat.Mai mult ca sigur aceasta a fost. Dupa ce aflati la ce substante sunteti alergica, atunci medicul va sti ce sa foloseasca.
0
14-10-2008, ora 00:00
Roxyca
Nu este medic/terapeut
Roxyca
Va multumesc pt raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar balonările?
  • De ce apare amețeala?
  • De ce apar palpitatiile?
  • Greața în sarcină
  • De ce apare greața în sarcină?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  •