desi se excita, avem raporturi nu mai reuseste sa ejaculeze!

13-07-2009
kmy.black
Nu este medic/terapeut
kmy.black
prietenul meu de ceva timp a inceput sa aiba o problema in timpul actului sexual!! prima data am remarcat ca sperma nu mai are aspectul ala albicios si nici aceeasi consistenta, a devenit mai mult un lichid transparent si fara consistenta!!a mai fost o perioada de revenire la normal, numai ca acum este si mai grav!
desi se excita, avem raporturi nu mai reuseste sa ejaculeze!! incearca si nu reuseste!!!un timp am crezut ca e asa din cauza ca e foarte stresat din motive de serviciu, parinti, dar parca dureaza prea mult si prea se agraveaza situatia!!
mi-ar prinde bine un sfat, o opinie de la cei care mi-o pot oferi, ms mult!
5 comentarii
0
28-07-2009, ora 01:09
Criss23
Nu este medic/terapeut
Criss23
buna... nu sunt medic dar itzi pot da un mic sfat. Stiu pe cnv care a avut o problema asemanatoare... lipsa consistentzei apare datorita numarului de raporturi sexuale pe care le are individul. Daca exagerezi cu sexul poate aparea aceasta disfunctzie, dar stai linistita este trecatoare. Incercatzi sa reducetzi numarul de raporturi sexuale lunare... si eventualele lui masturbari ( daca este cazul ). Daca nu se rezolva problema... ar trebui sa mearga la un medic.
0
08-08-2009, ora 14:25
mihaibucuresti
Nu este medic/terapeut
mihaibucuresti
din cauza raporturilor sexuale cu ejaculare are aceste probleme.daca nu respecta o pauza de apr.2 sap., sa se poata regenera si produce spermatozoizi, va apare, inevitabil dureri lombare stare de epuizare slabirea fortei musculare si mentale.!AJUTORUL DIN PARTEA TA, ESTE SA NU IL LASI SA EJACULEZE, SA-TI SPUNA CIND SIMTE CA EXPLODEAZA SI TU SA NU TE MAI MISTI SI SA IL PASTREZI IN INTERIOR CAM LA O DISTANTA DE 2 CM, PINA REUSESTE SA ISI REVINA, DUPA CARE PUTETI CONTINUA.EL TREBUIE SA-SI RETINA RESPIRATIA.TRAGE AER SI NU MAI RESPIRA PINA NU II TRECE ACEA FAZA DE PREA PLIN!!!!
SUCCES! !
0
14-08-2009, ora 14:26
andreea17ani
Nu este medic/terapeut
andreea17ani
faceti sex prea des!!!! sau ma rog face sex prea de si sperma isi perde din cosistenta din cauza asta si automat ajunge la orgasm mai greu!!!!
0
14-08-2009, ora 15:43
kmy.black
Nu este medic/terapeut
kmy.black
mentionez pt toti cei care imi citesc mesajul k nu este vb despre prea mult sex, cred ca a face sex odat pe saptaman nu inseamna prea mult!!
0
25-08-2009, ora 23:51
joseph
Nu este medic/terapeut
joseph
problema cu lichidul ejaculat care a devenit acum transparent o am si eu si am observat asta cam de o saptamana.asta am observat-o la masturbare pentru ca inca nu mi-am inceput viata sexuala.dupa cum a spus Criss23 sper sa treaca si sa revina la normal.o sa incerc sa nu ma mai masturbez o saptamana sau doua iar apoi sa vad ce si cum.
dar totusi astept un sfat de la un doctor daca chiar se duce sau poate fi ceva mai grav (sterilitate sau cv de genu):D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Factori ce pot influența calitatea spermei
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  •