durere mare de spate ceafa, amorteala in mana stanga, intepaturi in zona inimii

20-11-2012
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Buna ziua am 25 de ani, de 2sapt nu ma mai simt in 'apele mele'ceea ce ma supara este o durere mare de spate ceafa, simt o amorteala in mana stanga de multe ori se lasa si pe picior si mai simt si niste intepaturi in zona inimii, precizez ca am spondiloza, scolioza toracala lombara...la inima mi-sa spus ca am o tahicardie si atacuri de panica sincer nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred o fi si pe psihic?m-am prog.la medicul de familie dar azi iti este rau si te prog peste 2 sapt...ceea ce mi-se pare o mare tampenie dar asta e sistemul, as dori un sfat ce as putea face sa scap dedurerea asta nu stiu de la ce e de la coloana de la inima.nu am nici o idee nici nu pot sa iau orice medicament caci alaptez as vrea sa scap de dilema asta sa ma pot odihni si eu seara ca stau numai pe ganduri cand simt durerile astea de multe ori simt si o arsura in piept ce se duce pana in spate chiar sunt confuza, astept sa ajung si la medicul de familie sa imi fac niste analizele de sange la plamanii si poate la inima.o zi buna si multa sanatate!!!!
2 comentarii
0
20-11-2012, ora 17:44
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pana ajungi la dr de fam.
propunere:
mergi in urgenta cardiologie pt un eko si ekg si te vei lamuri..
DACA nu e inima...
posibil vreo nevralgie intercostala si sunt dif unguente pt..trat..
sa-ti traiasca bebe-ul
0
20-11-2012, ora 21:44
miha87
Nu este medic/terapeut
miha87
Va multumesc ptr raspunsul dat, problema este ca nu am cu cine sa las baietelul.ptr a ma duce la un spital la urgenta stiu ca acolo e de stat nu glume, ekg am facut acum 3 luni a iesit bine, iar eko la inima in timpul sarcini a spus ca inima arata perfect sanatoasa insa pe spate mi-a scris"bloc de ramura dreapta inchis"care nici azi nu am aflat ce inseamna...o seara buna!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.