un raspuns de specialitate

29-05-2007
Laur
Nu este medic/terapeut
Laur
Am 43 ani nefumator, nu consum alcool, si ma confrunt de aprox 10 ani cu simptome de care nu inteleg mai nimc.Simt ca inima sare o bataie dupa care revine cu o palpitatie puternmica.am facut o sumedenie de analize, controale, si alte investigatii.Urmez un tratam de hipertensiune, folsesc produse naturiste, dar nimc nu a facut sa dispara aceste simptome.Mentionez ca am aceste stari inclusiv in repaus.Nu mai stiu ce sa mai fac si ce sa iau.Dispar aceste simptome sau ele vor fi prezente mereu?Sunt periculoase?Raspunsurile medicilor a fost ca nu sunt probl majore.Locuiesc in Spania de mai multi ani.Am facut si EKGuri, teste de efort, ecocardiografii, mi se spune ca sunt probleme neurovegetative, si ca nu trebuie sa intru in panica(oare?)dar nu pot.Credeti ca exista un tratament sau alta modalitate de reglare a acestui tip de simptome?Si daca da unde ma pot adresa in tara?Consider ca medicii romanii sunt printre cei mai buni cardiologi.E o situatie care deja ma face sa disper.Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici