sarcina si durere in zona ovarelor, dar nu ceva intens

07-08-2010
simoniqe
Nu este medic/terapeut
simoniqe
buna... luna aceasta trebuia sa imi vina ciclu pe 30 mi-a intarziat si mi-am facut un test care mi-a dat pozitiv, intrebarea mea: e normal sa ai o oarecare durere sau poate nu durere, sa simti ceva in zona ovarelor dar nu e foarte intens si imi trece repede si am si niste scurgeri vaginale mai abundente e normal? tin sa mentionez ca abia am aflat si nu am mers la ginecolog pt ca este in vacanta si trebuie sa mai astept o saptamana. va multumesc si ast raspunsurile dumneavoastra.
7 comentarii
0
07-08-2010, ora 12:37
mihaela7
Nu este medic/terapeut
mihaela7
buna ziua! am si eu o nelamurire. pe data de 25 martie am facut sex neprotejat si eram in a 7 a zi de ciclu mennstrual. el a ejaculat in mine. dupa contact am mai avut cateva scurgeri rozalii. pt siguranta mea am luat postinor. dupa 2 saptamani mi.a venit acea menstruatie dupa postinor apoi menstruatia si.a revenit la normal. de atunci n.am mai avut alt contact sexual cu nimeni. mi.am facut si teste de sarcina si au iesit negative. menstruatia o am normala. exista totusi riscul sa fi ramas insarcinata?
0
07-08-2010, ora 22:21
mihaela7
Nu este medic/terapeut
mihaela7
are cineva vreun sfat sau parere la ce am scris?
0
08-08-2010, ora 10:39
simoniqe
Nu este medic/terapeut
simoniqe
buna.. sa vedem daca am inteles erai a 7 a zi de ciclu si ai facut sex neprotejat, eu stiu ca normal 10 zile cu tot cu ciclu poti face sex neprotejat, cel putin inainte asa faceam eu. Nu cred ca ai fi insarcinata pt ca ciclu iti este normal dar daca nu ai nici un sintom stai linitita cred ca ai cheltuit banii degeaba pe postinor si teste de sarcina, , pe viitor fii mai atenta te poop si sper ca tiam fost de ajutor papa
0
08-08-2010, ora 11:18
mihaela7
Nu este medic/terapeut
mihaela7
multumesc pt incurajare simonique. dar totusi am o indoiala. parca simt niste contractii in burta. ori dau eu in paranoia? :D
0
08-08-2010, ora 14:30
simoniqe
Nu este medic/terapeut
simoniqe
sincer cred ca asta e doar in capu tau nu cred ca ai fi insarcinata sincer. nuti mai face atatea griji incearca sa uiti si ai sa vezi ca iti va trece si contractiile din burta cum zici tu, deci curaj nu fi pesimista... multa bafta
0
08-08-2010, ora 15:04
mihaela7
Nu este medic/terapeut
mihaela7
sunt in a 5 a zi a cm deci mi.a cam trecut. mi.am facut iar test de sarcina. negativ. e clar. ori o iau razna ori.=))
0
10-08-2010, ora 13:28
mihaela7
Nu este medic/terapeut
mihaela7
astazi am fost la control ginecologic. se pare ca nu sunt insarcinata, iar acele miscari sunt doar o imaginatie de a mea. in afara de retroversie uterina nu am nimic. :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  •