un mic ajutor de la un oftalmolog :(?

15-10-2012
alexandru1000
Nu este medic/terapeut
alexandru1000
Buna ziu am si io nevoie de ajutor :(( ma simt foarte rau sa va povestesc cum a inceput a inceput prin luna aprilie am avut un mic joc la ochii si a trebuit sa port ochelarii dioptria fiind foarte mica eh din luna aprilie pana in septembrie ochelarii i-am purtat numai pe nas...chiar pe varful nasului si in tot acest timp m-am uitat peste ochelarii :(( eh de vreo luna si ceva am o senzatie foarte urata sau nuj cum sa ii zic am senzatia ca am fruntea ridicata de gura ca si cum ar fi 'dezlipita' :( parca as merge pe strada cu fruntea sus cum s-ar zice :(( si am observat ca numai mi se inchid ploapele...am dureri foarte mari la ochii si imi tremura ingrozitor :( si cand vreau sa ma culc ma ia foarte greu somnu pentru ca nu mi se inchid ploapele sau ochii nuj ce sa mai zic..ma deranjeaza foarte rau starea asta...nici numai pot sa merg pe stradaca simt ca mi se ridica ochii in cap cred k mi-am fortat vrun nerv sau muschii al ochiior uitandu-ma peste ochelari si simt ca imi ies ochii afara si numai sunt ochii mei :(( mi-am dat si cu picaturi da in zadar tot asa ma simt :((( ce sa fac ?
1 comentarii
0
15-10-2012, ora 21:47
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mie chiar imi pare rau pentru tine, sunt deja luni de zile de cand ai problema asta, cu care revii foarte des, ti s-au dat sfaturi si se pare ca nu le-ai urmat si tot te chinui cu aceasta senzatie. Ai continuat tratamentul ptr problemele cu tiroida? La neurolog am inteles ca ti-a spus ca nu ai nimic anormal. NU este de la ochi! Nu ai niciun muschi sau nerv fortat, este doar o senzatie din cauza ca esti stresat! De ce nu iei tratement pentru asta sa te simti iar bine? Ti-e jena sa te duci la medic pentru asta?
E pacat sa te tot chinui asa, nu vezi ca asta e problema ta, nu ochii?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.