un mic ajutor.. am probleme cu o masea

20-02-2009
cristianmarius
Nu este medic/terapeut
cristianmarius
buna.. am probleme cu o masea... pe partea dreapta sus al doilea dinte de la canin... mie gaurita si a inceput sa doara.. ideea e ca curge ceva din maseaua respectiva, saliva cu ceva... are gust de sange.. intradevar saliva e putzin colorata, si atunci ma doare de innebunesc.. svacneste parca, si dupaia ma lasa durerea.. face de doua trei ori asha.. si dupaia nu mai am probleme vreo 2 - 3 zile.. si iara incepe.. am facut tratament cu antibiotic, amoxicilina 1 g.. si inca ceva... care era 850 mg amoxicilina si 150 acid nu stiu de care.. o sa revin cu detalii nu am momentan cutiutza.. ce ar putea fii
2 comentarii
0
20-02-2009, ora 12:20
cristianmarius
Nu este medic/terapeut
cristianmarius
si nu mie umflat nimic... culoarea gingiei e normala... putzin deschisa pe alocuri
0
20-02-2009, ora 22:20
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Buna seara! Trebuie tratat in cabinet (vazuta radiografia dintelui inainte)...doar cu antibiotice nu merge! Daca poate fi salvat( si sper) se salveaza...daca e de scos..ceea ce doar radiografia va spune...se scoate.dar v-as recomanda sa fiti optimist ca se poate salva!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul