umflaturi rosii pe ceafa

27-02-2008
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
o data la cateva luni, imi apar pe ceafa, si mai sus prin par, mici pete rosii un pic iesite in relief, ori mici umflaturi, precum cosurile, care ma mananca, si daca le scarpin se maresc. trec in aprox 2 saptamani de la sine. initial am crezut ca sunt cosuri, insa cand a vrut sa le scot si am vazut ca ma doare, le-am lasat in pace. are cineva idee ce ar putea fi?
2 comentarii
0
28-02-2008, ora 00:00
zuzzu100
Nu este medic/terapeut
zuzzu100
si sotul meu cred ca are acelasi lucru doar ca lui i-au aparut in varful capului si nu i-au mai trecut de cand au aparut(de 2 ani).dar ala lui se sparg si din ele curge un lichid galbui cua atunci cand ai un cos infectat. nu ai fost la un medic sa vezi despre ce e vorba? sotului meu i-au spus ca sunt chisturi sebacee si nu trec decat chirurgical.
0
12-12-2011, ora 11:28
iosifaure
Nu este medic/terapeut
iosifaure
am aproximativ aceleasi simptome ca si p_andra

zona e foarte calda, am mici umflaturi pe ceafa rosiatice care dor si unele nu sunt rosii, sunt umflaturi sub piele dar pielea e normala, se simt doar la palpare. mentionez ca am si un ten foarte gras
de mancarimi e mai rar decat daca simt ulei de masaj si daca e bine sa mi se faca masaj

astept un raspuns sa nu ma panichez, multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.