umflaturi in zona anala si pe limba

02-04-2009
danibmk
Nu este medic/terapeut
danibmk
prima oara mi-au aparut la "fund" mai multe umflaturi ca un ciorchine apoi mi-au aparut pe limba pe partea stanga si pe partea dreapta niste basici destul de maricele.. merg cutare la doctor si mi-a facut capu calendar ceva de candidoza.. si mi-a dat tantum verde dropsuri.. nizoral pastile... si glicerina boraxat o solutie si problema este k nu prea am inteles cum sa le i-au. mi-a spus ceva de gargara cu tantum verde nu stiu cum
6 comentarii
0
02-04-2009, ora 15:45
dear
Nu este medic/terapeut
dear
la medicamente citeste prospectul!tantum verde e mai eficient daca il ti in gura pina se topeste(ca o bomboana), nizoralul cred ca se ia de 2 ori pe zi, cu glicerina boraxata iti faci aplicatii locale cu un pansament invirtit pe deget iar gargara ti-a spus sa faci cu ceai de musetel in care sa pui un pic de bicarbonat?
sanatate
0
02-04-2009, ora 15:51
danibmk
Nu este medic/terapeut
danibmk
mi-a spus gargara cu tantum verde in rest nizoral si glicerina la fel mi-a spus oricum mersi mult.. glicerina aia imi provoaca multa saliva.. inghit solutia aia cu saliva sau o scuip.. poate par niste intrebari de retardati da chiar sunt alandala asa.. niciodata nu am avut treaba cu doctori si doctorii nici cu raceala eu racesc de 2 ori in 3 ani.
0
02-04-2009, ora 19:53
dear
Nu este medic/terapeut
dear
foarte bine ca nu a fost cazul sa mergi la doctori, sa nu fie nici de acum!, , glicerina aia" o scuipi si sa stai linistit(a) nimeni nu s-a nascut invatat
0
02-04-2009, ora 20:24
danibmk
Nu este medic/terapeut
danibmk
eh de vreo 2 ori am inghitit sper sa nu-mi stea ceasu :))
Multumesc dear
Cu respect
0
08-04-2009, ora 12:31
danibmk
Nu este medic/terapeut
danibmk
Probleme.. nu se vede nici o urma de vindecare nici colo nici colo am terminat tratamentu si nimic. Incotro ?
0
08-04-2009, ora 14:58
belami
Nu este medic/terapeut
belami
schimba medicul, gaseste unul cumsecade care are rabdare, poate ca este o reactie de la altceva si ar trebui si niste analize dute fara frica, acolo unde se fac programari roagale sa-ti prezinte un medic de treaba si o sa vezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •