umflaturi

10-10-2011
socaciu marcela
Nu este medic/terapeut
socaciu marcela
in urma operatiei de anevrism am ramas co hemipareza pe partea dreapta a corpului.mi-am revenit cat de putin dar nu pot merge singura fiindca ametesc foarte tare iar mana nu am nici o putere in ea.nu stiu de ce am facut edem neurologic la ambele picioare, se umfla foarte tare si ma dor.medicii care m-au vazut zic ca nu am ce sa-mi dea.va rog sa-mi spuneti ce-as putea face sa scap de acea durere.vreau sa va spun ca in partea dreapta a capului la nivel de poligon wilis exista un anevrism de 4, 5 neoperat.acest anevrism credeti ca creste? multumesc
2 comentarii
0
10-10-2011, ora 14:37
EcnODiagNoStIC
Nu este medic/terapeut
EcnODiagNoStIC
Stimata, doamna Socaciu Marcela, anevrismul reprezinta o zona dilatata a peretelui arterial, ca o umflatura pe traiectul unei artere cerebrale care iriga creierul, probabilitatea ca aceasta sa "creasca", apare doar in cazul in care acesta se rupe producand astfel un AVC hemoragic.Cat despre umflaturi si durere la nivelul m.i. ce tratament urmati(nu pentru acestea-in general pt anevrism.).etc.

-*

(*modificat de admin)
0
08-02-2012, ora 02:15
Coral11
Nu este medic/terapeut
Coral11
Buna ziua, de cateva zile mi-a aparut din senin o umflatura, ca o minge in partea dreapta cam undeva la nivelul coastelor, cam asa se simte, in zona pectorala sa zic insa mai jos putin de pectorali. Mentionez ca sunt baiat si am 20 de ani. M-ati putea ajuta cu o parere cam la ce ma pot astepta si daca pot sa ma tratez fara sa merg la doctor? Poate sa fie de la muschi? sau sa ma fi tras curentul? multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.