umflatura sub ochi

21-09-2013
bojoga
Nu este medic/terapeut
bojoga
Buna ziua, am 38 de ani si incepand din 20 mai am o inflatura sub ochi si pleoapa care se trage si tot reapare. La inceput am luat tratament pentru conjunctivita, tobradex crema si picaturi, am luat antibiotic amoxicilina si aerius pentru alergie. se trage si tot rapare se sxtide sa umflat si nasul am fost la oftalmolog ma trimis la dermato de la dermato am fost la orl am facu saf zice ca nu e de la orl a zis suspect dacriocistita mia dat amicacina injectabil urma sa merg la oftalmolog dupa 2 zile de amicacina sa umflat mai tare nasul si am mers la urgenta ma internat mia dat ccforte sa tras putin ma trimis iar la orl orll a zis suspect de osteoperiotita sa fac tomograf doctrita cand a vazut ca tot umflat e nasul a scos antibioticu si mia dat hiddrocortizon antibioc pe gura ampicilina ranitidina la ct na iesit nimic sinusuri libere ochiul nui afectat si mia mai dat acasa medrolll 7 zile sa trass complect umflatura diagnostic a scris os edem pleoape os os edem orbita dupaaa 4 zile dupaa ce nam mai luatt medrol sa umflat iar am fost la oftalmolog la timisoara ma trimis la orl si sa refac ct am mers in ungaria la oftalmolog a zis ca e alergie si mia dat iar tobradex crema si picaturi sa mai tras dar nasul tot unflat e ma doare nasulll inre ochi si fruntea cand apas la ochi simt umlatura parca o arsura dimineata nu mam facu crema si deja simt iar arsura la ochi acum am problema la ochiul stang si acum cinspe ani am avut sinuzita cronica frontala am facut 12 punti.si dupa un an sa faut iar am facut iar punti mai putine 4 de atunci naqm mai avut problema sinizita a fost pe dreapta se poate sa aibe vreo legatura dupa 15 ani zinuzita cu ochiul?
4 comentarii
0
22-09-2013, ora 21:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
radiografii la radacina dintilor decsus ari facut?
va vazut un medic stomatolog?
0
24-09-2013, ora 17:24
bojoga
Nu este medic/terapeut
bojoga
am facut film panoramic la toti dinti, nu se vede nimic la dentist ammm fost zice ca nu e de la dinti
0
12-03-2014, ora 19:56
Ales
Nu este medic/terapeut
Ales
Domnule doctor, am 43 de ani si de cand ma stiu am un tic nervos de a-mi curata nasul.Problema este ca scot mucozitati de acolo in cantitate nu foarte mare, dar este foarte deranjant.Chiar daca vreau sa renunt la acest tic nu pot din cauza mucozitatilor.Dimineata, de multe ori respir pe gura, chiar daca nu am mucozitati, si vorbesc pe nas.Cum pot scapa de mucozitati ca sa scap de acest tic asa de urat.Stiu ca am si o usoara deviatie de sept.Problema mea este ticul.
0
12-03-2014, ora 20:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
dupa un consult ORL..o sa aflati daca este vorba despre deviatia de sept sau numai o rinita hipertrofica,...
tratamentul difera.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: umflatura sub ochi