umflatura rosie si tare in zona perineului

07-10-2009
Alynutza1
Nu este medic/terapeut
Alynutza1
Incerc din rasputeri sa-l conving pe prietenul meu sa mearga la medic dar tot gaseste diferite scuze ca sa nu o faca. Problema pe care o are el mi se pare foarte serioasa. Si anume : o umflatura rosie si tare cu o rana de aprox. 1 cm care nu se inchide si prezinta o secretie. Mentionez ca aceasta se afla in zona dintre testicule si anus. Tot ce a facut pana acum a fost sa folosesca Bepanthen in speranta ca o sa-i treaca si n-o sa mai fie nevoie de vizita la medic.
Va rog sa ma ajutati cu un raspun. Va multumesc
3 comentarii
0
08-10-2009, ora 19:52
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Neaparat la dermatolog.E nevoie si de analize.Nu mai accepta nici un contact sexual cu el pana nu stii despre ce e vorba.
0
15-10-2009, ora 16:27
Alynutza1
Nu este medic/terapeut
Alynutza1
Revin pt a va multumi pt sfat cu toate ca Dvs. ati fost mai pesimista decat mine.
De la un medic ma asteptam la un raspuns cat de cat mai apropiat de realitate dar oricum... sunt constienta ca nu se poate pune un diagnostic din povestiri.
Problema se pare ca era provocata de zona sensibila, transpiratia, tesutul adipos, probabil si un fir de par care au dus la formarea unei bucati de tesut peste aceasta zona care se inflameaza mereu.
Concluzia : nu este o boala, nu este ceva grav si nu se trateaza medicamentos ci doar printr-o interventie medicala. El a optat pt cea cu laser.
0
25-12-2012, ora 12:58
cryssty1
Nu este medic/terapeut
cryssty1
Buna ziua!in urma cu un an mi-a aparut pe fesa stanga deasupra anusului cu vreo 2-3 cm o mica umflatura!acum umflatura s-a facut mai mare de forma lunguiata si este situata pe fesa stanga intre linia dintre cele 2 fese si are o culoare vanata!imi puteti spune despre ce e vorba?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.