umflatura in zona ovarelor

17-02-2010
liliraicu
Nu este medic/terapeut
liliraicu
Am 28 ani, iar acum 6 luni am crezut ca sunt insarcinata deoarece menstruatia imi intarziase 2 saptamani. Dar dupa 2 saptamani am facut o hemoragie puternica care dupa o zi s-a oprit sangerarea continuand ca menstruatia normala. Din acea perioada am observat ca in partea stanga sub buric a aparut ca o umflatura care creste si descreste constant (creste treptat in decursul a cateva secunde si descreste brusc, apoi continuand in acelasi ritm)...dar numai in partea stanga...imi da vaga senzatie de gaze iar atunci cand nu am mancat e foarte vizibila, fiind de marimea pumnului. Specific faptul ca nu este dureros dar daca la inceput era doar vizibila, acum incep sa si simt cum creste si dscreste plus ca de cateva saptamani toata zona de sub buric este mai balonata (eu sunt slaba si am avut intotdeauna abdomenul plat, chiar daca mancam mai mult in cateva ore senzatia de balonare disparea...dar acum indiferent ca mananc sau nu am toata partea de jos a abdomenului umflata). As dori sa stiu daca cineva s-a mai confruntat cu aceasta problema si care ar putea fi cauza...peste 2 saptamani voi ajunge in tara si voi face niste analize, dar totusi incep sa ma ingrijorez din cauza acestei probleme. Va multumesc.
1 comentarii
0
20-08-2013, ora 12:43
mihuncik
Nu este medic/terapeut
mihuncik
Buna!!Poti sa imi zici si mie ce ai avut in perioada aceea? La ce medic ai fost si daca a fost ceva grav? Fiindca am aceleasi simtome, burta imi este tare mai ales in partea stinga si sub burik parca as avea cite o minge mica in burta in ambele parti..dar nu pot merge la medic fiindca sunt plecata si imi fac griji, te rog sami imi raspunzi cit de curind!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.