umflatura in spatele urechii stangi

01-10-2013
ancaa456
Nu este medic/terapeut
ancaa456
buna ziua,
de doua zile mi-a iesit o umflatura in spatele urechii stangi.este mai sus de lobul urechii si are marimea unui bob de mazare.este tare la atingere si da impresia ca este un os.de asemenea cand pun mana la umflatura simt o usoara durere.in aprilie anul asta, m-am lovit in zona respectiva si imi iesise o umflatura, dar a trecut dupa numai cateva zile.nu stiu daca are cumva legatura...nu am alte simptome, ameteli, dureri de cap/masele, nu ma ustura gatul.credeti ca este un motiv de ingrijorare?
4 comentarii
0
01-10-2013, ora 19:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa vada un medic ORL.. despre ce este vorba
0
01-10-2013, ora 21:32
ancaa456
Nu este medic/terapeut
ancaa456
Da, voi consulta un doctor.Dar aveti idee despre ce poate fi vorba?Un ganglion inflamat?o infectie?sau un lipom?la atingere nu este deloc moale, ba chiar osos.este la aprox un cm deasupra lobului urechii, iar din cate stiu eu, neavand experienta in acest domeniu, glaglionii sunt ceva mai jos
0
29-01-2014, ora 18:27
silviugeorge93
Nu este medic/terapeut
silviugeorge93
ai gasit vreo rezolvare?(si eu am niste ganglioni imflamati si totul a inceput de la primul (dupa ureche))
0
30-01-2014, ora 15:24
ancaa456
Nu este medic/terapeut
ancaa456
Pai am avut treaba la endocrinolog a doua zi, care mi-a dat sa fac niste analize pt acea umflatura..insa dupa cateva zile a trecut, iar pana am ajuns la centrul medical analizele au iesit normal.Din cate am inteles, acesti ganglioni se mai umfla cateodata datorita unei raceli, organismului slabit.De exemplu, i acea perioada eu trecusem prin cateva luni de dieta, iar corpul se adapta destul de greu frigului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: