umflatura in partea dreapta sub maxilar..tare la atingere insa nedureroasa

24-12-2013
cristi22
Nu este medic/terapeut
cristi22
buna ziua..de 2 saptamani mi-a aparut o umflatura in partea dreapta..este putin vizibila..la atingere este taree..insa nu ma doare...eu sunt in germania plecat..am avut cv probleme cu dinti...am fost la control..mia facut doctorul control amanuntit...radiografie..insa nu este din cauza dintilor.apoi mia dat o trimitere la un alt doctor..acesta mi-a filmat cu un aparat cu gel in zona aceea..mi-a palpat zona...dar la final mi-a zis ca nu stie de unde este umflatura..daca cineva a mai avut asa ceva sau are imformatii precise va rog sa ma ajutati..mltumesc!!!

nici nu a mai crescut nici nu sa mai micsorat de 1 saptamana.
5 comentarii
0
24-12-2013, ora 12:23
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna ziua!

Va sfatuiesc sa va adresati cat mai repede unui serviciu de Chirurgie Maxilo-faciala sau ORL.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
0
24-12-2013, ora 12:29
cristi22
Nu este medic/terapeut
cristi22
asta am sa fac..insa pana in ianuarie totul este inchis..multumesc...insa din experienta d-voastra de la ce ar putea fii..si cat de periculos este.
0
24-12-2013, ora 16:02
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Este greu de zis, e necesar acest consult. Ce simptome generale sau locale mai aveti? Ati scazut cumva in greutate?
Aveti pofta de mancare?
0
25-12-2013, ora 00:53
cristi22
Nu este medic/terapeut
cristi22
nu am scazut in greutate..cel putin nu mii se pare...da am pofta de mancare..tot timpul am fost slabut
0
26-12-2013, ora 18:23
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Buna seara!

Probabil ca nu e ceva foarte periculos, daca nu ati scazut in greutate si aveti pofta de mancare.
Asta nu inseamna catusi de putin sa amanati stabilirea diagnosticului.
Macar inca un ecograf local ar trebui efectuat (poate la un alt ecografist) pentru a stabili cel putin un diag-
nostic ecografic de probabilitate.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: