umflatura in partea dreapta dupa operatie laparoscop fiere

12-02-2013
oananae
Nu este medic/terapeut
oananae
Buna ziua am si eu o intrebare, daca ma puteti ajuta va rog. Ttatal meu a fost operat de fiere laparoscop anul trecut, totul a decurs bine, el avand probleme cu inima si tensiunea arteriala foarte mare, a tinut un tratament dar mereu fiind pamantiu si umflata burta iar de cateva luni i s-a umflat in partea dreapta a abdomenului, transaminazele trigliceridele mereu fiind foarte mari, iar acum a inceput sa aiba dureri insuportabile o stare de anxietate generala, si nu mai poate dormii nici chiar cu 2 lorazeprame, si spune mereu ca il strange ceva in gat...Va multumesc Anticipat.
1 comentarii
0
14-02-2013, ora 15:09
olandezul9290
Nu este medic/terapeut
olandezul9290
Buna ziua, numele meu este Alexandru si am 21 de ani, am si eu o problema de cateva zile bune ma doare in partea dreapta cam pe unde este ficatul, am fost la medicul de familie si mia dat o reteta, ea mia spus ca cam gaze la stoman si mia dat: gazex, duspatasim si inca una in fine pentru balonare cica si durerii. Am luat 5 zile la rand si nu m-a mai durut cateva zile dar nu am baut alcool sau sa fumez, e cum am inceput sa fumez a inceput iar sa ma doara pastilele care mi lea dat doctorul nu leam mai luat si luam ketonal, dar nu stiu ce sa fac sau niste sfaturi ceva ma gandesc mai mereu la ce este mai rau sa nu am doamne fereste ceva anume ori o fii de la oboseala ca de vre-o 2 saptamanii vin acasa numai la 07:00 dimineata si ma pun in pat si dorm..Ajutati-ma va rog cu cateva detalii, sfaturii... ( nu e de ras sau de joaca cei care fac glume proaste.etc ). O zi buna !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.