umflatura in interiorul vaginului

22-10-2010
Bmd
Nu este medic/terapeut
Bmd
de curand am observat ca-n interiorul vaginului am o umflatura de marimea falangei degetului mare [ de la mana], tin sa mentionez ca este de corma circulara si usor "infundata" in partea superioara si ca ma doare cand apas. ce este? e grav? multumesc anticipat!
4 comentarii
0
23-10-2010, ora 09:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Varianta cea mai probabila ar fi cea a unei varicozităţi. Nu trebuie pierdute din vedere nici alte variante, cum ar fi un chist sau o bartholinită (dacă e chiar la deschidere), nici una dintre acestea nefiind grave, ceea ce nu înseamnă că nu ar fi necesar un tratament. Programaţi o vizită la medicul dv.
0
31-10-2010, ora 00:26
Bmd
Nu este medic/terapeut
Bmd
si ca si tratament ce-ar fi recomandat?
0
19-04-2011, ora 14:04
mady02
Nu este medic/terapeut
mady02
buna ziua.am si eu o problema.de o saptamana simt o umflatura in interiorul vaginului pe partea dreapta.dureri nu pot sa spun ca am foarte mari..pur si simplu simt o usoara durere tot pe partea dreapta jos.acea umflatura are o forma rotunda, e tare..foarte bine delimitata.cand am avut ultimul contact cu sotul meu m-a durut putin acolo inauntru..ca o intepatura mai puternica..dupa contact nu am mai simtit dureri!maine am programare la ginecolog..dar sunt foarte nelinistita..va rog sa-mi raspundeti..ce poate fi?e ceva grav?
0
31-03-2021, ora 19:09
Chichi2
Nu este medic/terapeut
Chichi2
Ați aflat ce este? Și eu am la fel
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •