umflatura ceafa

07-09-2010
Alina Alexa
Nu este medic/terapeut
Alina Alexa
Buna ziua,

Din luna martie a acestui an mi-a aparut o umflatura pe ceafa, in partea dreapta, in urma unei iritatii(care a durat 2 saptamani). Nu s-a marit, dar nici nu a trecut, iar cateodata pare mai proeminenta(de exemplu, dimineata cand ma trezesc).In rest ma simt normal, dar imi este teama sa nu fie o tumora. Precizez ca sunt o persoana tanara, sanatoasa. Va multumesc!
2 comentarii
0
07-09-2010, ora 22:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
o ecografie locala.. si un examen ORL.. sunt obligatorii
0
20-10-2012, ora 13:55
Alina ioana g
Nu este medic/terapeut
Alina ioana g
Buna ziua! Am constatat ca pe ceafa imediat langa par (spre zona occipitala)am o umflatura/galma nu stiu ce este ca un bob de mazare.. de fapt mai mic ca un bob de mazare! Nu se vede cu ochiul liber doar se simte la palpare ! Mentionez ca am 22 de ani si ultimele analize medicale( acum 1 luna si un pic ) au iesit bune toate! Umflatura nu este dureroasa si nici nu este mare...dar nu stiu ce cauta acolo... Mentionez ca acum 2 sapt am avut probleme de gat intepenit din cauza curentului care mi-a trecut in 3 zile cu tratament de mydocalm! In rest nu am niciun simptom: nu am dureri de capTotusi imi fac griji! Poate ma ajutati cu un sfat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.